MojAndroid

Určite to poznáte – poštou vám príde zásielka, no cez deň nie ste doma. V schránke si preto nájdete žltý lístok, s ktorým prídete osobne na pobočku pošty a po predložení tohto lístka vám pracovník vydá vašu zásielku. Systém je to jednoduchý, no nie veľmi moderný. Slovenská pošta teraz prišla s inováciou, vďaka ktorej budete môcť byť o uložení zásielky na pošte informovaní SMS správou alebo e-mailom a na tradičné žlté lístky tak môžete úplne zabudnúť.

Nie je to ale také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Potrebovať budete špeciálnu Poštovú kartu, ktorá je dokladom o tom, že ste členom vernostného programu. Ak aj kartu nikdy na nič iné nevyužijete, minimálne vám poslúži na získanie e-mailových a SMS oznámení o uložení vašej zásielky.

O vydanie karty môžete požiadať na ktorejkoľvek pobočke Slovenskej pošty, a to úplne zadarmo. Priamo pri požiadaní o kartu si pritom môžete aktivovať aj posielanie elektronických upozornení. Ak už kartu máte, môžete si zo stránok Slovenskej pošty stiahnuť potrebný formulár, pomocou ktorého môžete požiadať o zasielanie elektronických upozornení. Po doručení takéhoto upozornenia stačí, keď prídete na poštu a preukážete sa číslom zásielky, ktoré nájdete v doručenej SMS alebo e-maili. Vďaka tomu môžete zásielku vyzdvihnúť napríklad priamo po ceste z práce bez toho, aby ste sa museli vracať domov k svojej poštovej schránke. Ide tak o šikovnú možnosť, ktorá by mohla postupne nahradiť tradičné doručovanie žltých lístkov a uľahčiť nám proces vyzdvihovania zásielok z pošty.

Zdroj: Posta via Zive.sk

17.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+