MojAndroid

Spoločnosť HTC dnes predstavila svoje nové zariadenie – Re kameru. Ide o športovú kameru určenú pre outdoorové aktivity a ľudí, ktorí by si chceli takéto aktivity natočiť. Zariadenie sa vyznačuje jednoduchým ovládaním a pridanou hodnotou vo forme pripojenia k smartfónu pomocou Bluetooth a príslušnej aplikácie. Tá je dostupná pre Android aj iOS, a tak by mohlo byť zariadenie atraktívne pre väčšiu časť užívateľov.

Svojimi funkciami vytvára Re kamera priamu konkurenciu pre GoPro kameru, ktorá získala v posledných rokoch množstvo fanúšikov. Jej odolné telo a množstvo príslušenstva, pomocou ktorého je možné kameru pripevniť na dopravné prostriedky či oblečenie, zaručujú veľkú variabilitu využitia. Spoločnosť HTC zvolila trochu netradičný tvar, ktorý je prispôsobený pre pohodlné uchopenie v jednej ruke. Na novej kamere nenájdeme žiadne výnimočné ovládacie prvky, iba spúšť a tlačidlo pre nahrávanie spomaleného videa.

htc-re-550-550

Špeciálnou funkciou zariadenia je ale možnosť pripojiť ho k smartfónu a na jeho displeji potom sledovať nahrávané video. Zhotovený materiál je tiež možné prekopírovať do pamäte smartfónu alebo priamo na cloudové úložisko, kde je možné ho bezpečne zálohovať. Spoločnosť HTC tiež prisľúbila, že k zariadeniu prinesie užitočné príslušenstvo, pomocou ktorého bude možné kameru používať podobne, ako riešenie od GoPro.

GoPro HeroHTC Re
Rozmery60,96 x 30,48 x 43,18 mm96,7 x 26,5 mm
Hmotnosť111 gramov65,5 gramov
MicroSD kartaÁno, do 32 GBÁno, do 128 GB
Snímač - rozlíšenie5 MPix, CMOS, 1/2,5"16 MPix, CMOS, 1/2,3"
Snímač - video1080p@30fps, 720p@60fps1080p@30fps, 720p Slow-Motion
Pripojeniemicro USB Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth® 4.0, micro-USB
Odolnosť Vodeodolnosť do 40 metrovIP57, IPx7, IPx8
Audiovnútorný MONO mikrofón, 40-125 dBHD mikrofón, reproduktor
Batéria1110 mAh820 mAh
Cena124,99€ (oficiálny obchod)zatiaľ nie je dostupná (odhadovaná okolo 100€)

Ako naznačuje tabuľka, rozdielov medzi týmito dvomi zariadeniami je viac než dosť. HTC Re kamera zaujme najmä snímačom s vysokým rozlíšením, aj keď je otázne, či to bude v konečnom dôsledku výhoda. Obe zariadenia sa totiž budú primárne využívať zrejme na nahrávanie videa a obe dokážu nahrávať video v porovnateľnej kvalite (aspoň podľa špecifikácií). Reálne rozdiely budú dostupné zrejme až trochu neskôr, keď bude možné kameru otestovať v reálnych situáciách. Ktoré z týchto zariadení by ste si vybrali vy?

Ktorú akčnú kameru by ste si vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

9.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+