MojAndroid

OnePlus 12R prišiel na globálny trh koncom januára 2024 spolu s vlajkovou loďou OnePlus 12. Pri uvedení výrobca zverejnil podrobné špecifikácie novinky, v ktorých tvrdil, že vnútorné 256 GB úložisko používa typ UFS 4.0. No po štarte predaja rýchlo vyšlo najavo, že to nie je pravda. Na problém upozornil web TalkAndroid.

Namiesto rýchlejšej a energeticky úspornejšej pamäte UFS 4.0 je vo OnePlus 12R použitý starší typ UFS 3.1. Čo síce nie je úplná katastrofa, ale ak zákazník kupuje telefón s vedomím, že dostane novšie a lepšie úložisko, zo zistenej pravdy môže byť sklamaný. Rozdiel by sa objavil v rýchlosti kopírovania alebo presúvania súborov s veľkým objemom. UFS 4.0 ponúka oproti UFS 3.1 takmer dvojnásobne vyššiu rýchlosť zápisu i čítania.

Mohlo by vás zaujímať:

Za zlým údajom v marketingových materiáloch je ľudská chyba, nie úmysel. Výrobca už na situáciu zareagoval a na webe komunity OnePlus prisľúbil, že až do 16. marca 2024 môže zákazník kontaktovať servisné centrum a dohodnúť sa na riešení problému. Tým môže byť až úplná kompenzácia ceny, teda vrátenie zaplatenej sumy.

OnePlus 12R
OnePlus 12R

Na niektorých trhoch sa predáva aj pamäťový variant v kombinácii 8 GB RAM + 128 GB úložiska. Pri tejto verzii výrobca správne uvádzal typ úložiska UFS 3.1. Na oficiálne webovej stránke OnePlus určenej slovenským zákazníkom je dostupný iba väčší pamäťový variant so 16 GB RAM a 256 GB interným priestorom. Preto ak ste si kúpili túto verziu a nie ste spokojní s typom pamäte UFS 3.1, môžete zažiadať o refundáciu. Kontakt nájdete v časti venovanej podpore.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+