MojAndroid

Obvykle rušný mesiac, čo sa týka predstavovania smartfónov, už klope na dvere. Tohtoročný október prinesie nový Google Pixel 3. Nebude však jediným smartfónom, ktorý vystúpi z tmy už o dva týždne. Nokia si prichystala vlastnú udalosť na 4. októbra a nedávno unikol predbežný vzhľad pripravovaného modelu.

Oficiálna pozvánka volá do Londýna

HMD Global sa rozhodlo, že najbližšie predstavenie uskutoční v Londýne. Stane sa tak vo štvrtok, 4. októbra. Čas príchodu je na základe pozvánky o pol piatej, oficiálny program sa začne 17:00 miestneho času. Presné miesto ešte nebolo oznámené, no v blízkej dobe by sa to malo zmeniť. Zatiaľ sa o lokácii vie len údaj “centrum Londýna”.

Oficiálna pozvánka zatiaľ prezradila len čas a miesto konania predstavenia
Oficiálna pozvánka zatiaľ prezradila len čas a miesto konania predstavenia

Stále nie je známe, čo všetko bude predstavené

Nedávno sme na našom webe viedli dohady o tom, ktorá novinka pribudne 4. októbra do portfólia Nokie. Jedna časť verejnosti verí, že by mala byť predstavená “pravá vlajková loď” vzkriesenej Nokie pod krídlami HMD Global. Jej názov by bol Nokia 9 (alebo Nokia 10), ponúkla by vrcholové špecifikácie a hovorilo sa aj o piatich objektívoch zadného fotoaparátu.

Druhá časť verejnosti hovorí, že 4. október bude patriť Nokii 7.1 Plus, ktorá na trhu vystrieda model 7 Plus. Špecifikácie vyššej strednej triedy a zaradenie do programu Android One je presne to, čo sa od tohto modelu čaká. Vďaka portálu MySmartPrice sa však môžeme pozrieť na to, ako by mal vyzerať.

Nokia 7.1 Plus sa stane nástupcom vydareného modelu 7 Plus
Nokia 7.1 Plus sa stane nástupcom vydareného modelu 7 Plus

Zdá sa, že Nokia 7.1 Plus bude chcieť zapadnúť medzi ostatné telefóny, ktoré sa inšpirovali trendmi. Očakávať môžeme výrez v displeji, trochu väčšiu bradu a duálny fotoaparát na zadnej strane. Bočné steny by mohli byť hliníkové, zatiaľ čo tá zadná zo skla.

Je teda možné, že v Londýne sa môžeme tešiť hneď na dva nové modely Nokie. Uvidíme však už čoskoro, čo si pre nás HMD Global pripravilo.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Bude 4. október dátumom predstavenia Nokie 9?
Náš tip
Nový smartfón Nokia má mať päť objektívov na zadnej strane
24.9.2018
Zdroj: Android and Me

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+