MojAndroid

Nokia sa v posledných rokoch čoraz viac stavia na vlastné nohy čoho dôkazom sú mnohé smartfóny, ktoré za čas od návratu na trh predstavila. Spoločnosť svoje portfólio neustále rozširuje, a to najmä o cenovo dostupné zariadenia so zaujímavým pomerom ceny a výkonu. Inak tomu nie je ani pri Nokia 3.1, ktorá je Googlom certifikovaná ako Android One smartfón. Čím zaujme? Okrem nízkej cenovky napríklad aj kvalitným konštrukčným spracovaním, kvalitným displejom či vo svojej cenovej kategórii aj fotoaparátom. Poďme si ju ale bližšie predstaviť v našej recenzii.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Bez kompromisov

Nokia 3.1 je zostrojená bez akýchkoľvek kompromisov a okrem dizajnu dáva veľký dôraz aj na konštrukčné spracovanie a výber materiálov. Niet preto divu, že výrobca použil prémiové materiály, ako kov a sklo, ktoré tvoria ucelený celok unibody konštrukcie. Tá už na prvý dotyk pôsobí veľmi solídne a odolne, pritom si ale stále zachováva malé rozmery a prijateľnú hmotnosť. Ovládanie tak hravo zvládnete aj jednou rukou.

Predná strana Nokie 3.1 je chránená odolným sklom, ktoré je pokryté oleofóbnou vrstvou a po bokoch prechádza do oblých bokov. Hrany sú skosené a majú striebornú farbu, čo dotvára celkový prémiový vzhľad smartfónu. Čo sa týka rozloženia ovládacích prvkov, tu nečakajú žiadne veľké prekvapenia. Stále tu nájdeme displej, prednú kameru, telefónny reproduktor a niekoľko senzorov.

Boky zariadenia lemuje ovládanie hlasitosti, tlačidlo zapnutia, ako aj 3,5 mm audio jack, hlasný reproduktor a dva výsuvné sloty určené pre pamäťovú kartu microSD a dvojicu nanoSIM kariet. USB-C tu žiaľ nenájdete a pri nabíjaní a pripojení k PC sa tak budete musieť spoľahnúť na starý, ale osvedčený microUSB konektor.

Zadná strana je vyrobená z plastu, ktorý je na povrchu potiahnutý pogumovanou vrstvou, ktorá príjemné pôsobí na dotyk a pritom vo výraznej miere nezachytáva odtlačky prstov. Po dvoch týždňoch používania sa tiež zdá, že je dostatočne odolná aj voči poškriabaniu. Aby sme nezabudli, zadná strana ukrýva ešte hlavný fotoaparát, ktorý dopĺňa aj LED blesk.

Ako celok musíme Nokiu 3.1 pochváliť. Aj napriek tomu, že ide o zariadenie s cenovkou do 150 eur, tak ponúka pekný dizajn a  vysokú kvalitu konštrukčného spracovania.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

28.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+