MojAndroid

O pripravovanom smartfóne Nexus 6 nebolo doteraz známych veľmi veľa informácií. Až včera uniklo hneď niekoľko detailov o smartfóne, ktorý ešte ani zďaleka nie je oficiálny a všetky informácie sú momentálne iba na úrovni dohadov. Podľa týchto informácií bude dizajn smartfónu odvodený od nového modelu Motorola Moto X, no Nexus 6 ponúkne väčšie telo s 5,9-palcovým QHD displejom, výkonný hardvér a možno aj čítačku odtlačkov prstov. S blížiacimi sa narodeninami Nexus 5 môžeme očakávať stále viac uniknutých informácií a obrázkov nového smartfónu Nexus.

Pripravovaný smartfón sa teraz objavil na ďalšej fotografii, tentokrát vedľa smartfónu LG G3. Vďaka tomu si môžeme spraviť reálnu predstavu o tom, aký veľký bude nový smartfón Nexus. Treba brať ale do úvahy, že LG G3 má napriek 5,5-palcovému displeju veľmi kompaktné rozmery. Nový Nexus 6 by mal ponúknuť ešte väčší displej, ktorý ho radí do kategórie tabletofónov a veľký rozdiel v rozmeroch medzi týmito dvomi smartfónmi je jasne viditeľný aj na obrázku.

Motorola-Shamu-leak-Nexus-6-X

Ešte pred rokom si väčšina ľudí myslela, že Google nebude pokračovať v nastolenom trende, keď posledné číselné označenia zariadení Nexus zodpovedali ich uhlopriečke. 6-palcový displej sa zdal byť nereálny, no všetky najnovšie informácie naznačujú, že sa naozaj dočkáme tabletofónu Nexus. Najmenej informácií máme zatiaľ o termíne predstavenia nového smartfónu. Špekulovalo sa aj o tom, že by sme sa mohli dočkať aj viacerých smartfónov Nexus, pričom okrem Nexus 6 možno uvidíme aj menšiu verziu s 5,2-palcovým displejom. To všetko sú iba hrubé dohady a na potvrdenie týchto informácií si budeme musieť počkať ešte nejaký čas. Ostáva nám veriť, že Google predstaví nový smartfón ešte tento rok, keďže sa už blížime k poslednému štvrťroku a ešte stále nemáme predstavu, kedy by mal byť nový smartfón predstavený.

Zdroj: Phandroid

26.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+