MojAndroid

Cyanogen dnes informoval o novej funkcii, na ktorej v posledných mesiacoch spolupracoval so spoločnosťou NextBit. Spolu vytvorili nový systém synchronizácie dát z aplikácií a hier naprieč zariadeniami s Androidom. Vývojári pritom nemusia nijakým spôsobom zasahovať do kódu aplikácií, synchronizácia dát sa realizuje automaticky na systémovej úrovni.

Ako to celé funguje? Je to veľmi jednoduché. Predstavte si, že sa na smartfóne hráte obľúbenú hru alebo používate niektorú z vašich aplikácií, ktoré máte nainštalované aj na tablete. Práca na smartfóne vás už však omrzela a chcete prejsť na pohodlnejšie zariadenie s väčším displejom. Stačí aktivovať funkciu a v hraní hry alebo v aplikácií pokračovať tam, kde ste skončili na smartfóne. Spoločnosť ako príklad uvádza prácu v skicári, z ktorého sa namaľovaný obrázok prenesie zo smartfónu do tabletu po dlhšom podržaní multitasking tlačidla a výbere cieľového zariadenia. Na tom sa následne automaticky spustí aplikácia aj s nakresleným obrázkom.

NextBit v skutočnosti neposiela celú kópiu aplikácie, ale iba akýsi obraz dát (snapshot), ktoré nesú informácie o tom, čo ste práve v hre alebo aplikácii robili. Podobný princíp používajú aj spoločnosti ako Google, Apple či Amazon. Každý takýto Snapshot nesie dáta o veľkosti približne 0,5 MB. Keď tablet alebo smartfón dostane oznámenie, spustí aplikáciu a nahrá dáta. NextBit však nesynchronizuje len dáta z vybraných aplikácií, ale zo všetkých, ktoré máte nainštalované v tablete alebo smartfóne. Na všetkých zariadeniach tak máte k dispozícii aktuálne dáta a rozpracovanú prácu, pričom nemusíte využívať ďalšie dodatočné cloudové služby alebo pracne kopírovanie dokumentov či iných dát.

Softvér spoločnosti NextBit však nie je dostupný len tak na stiahnutie z obchodu Play. Na jeho implementovanie sa musia podujať samotní výrobcovia, ktorí by museli vydať upravené verzie svojich firmvérov. S NextBit zatiaľ spolupracuje len Cyanogen, ktorý do CyanogenMod ROM v rámci verejného beta testovania už túto funkciu implementoval.

Softvér od NextBit je dostupný úplne zadarmo, spoločnosť však do budúcnosti plánuje ponúkať aj platené prémiové funkcie, ako aj podporu pre ďalšie zariadenia, ako napríklad TV.

Zdroj: androidauthority

28.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+