MojAndroid

Mobilná verzia aplikácie Chrome pre Android je bezpochyby najvyužívanejším prehliadačom s používateľskou základňou stoviek miliónov požívateľov po celom svete. Ak však padne otázka či je Chrome aj najlepší zo všetkých na trhu, názory sa odlišujú. Hoci rozsiahlosť funkcii spolu s integráciou s desktopovou verziou je vynikajúca, používatelia sa často sťažujú na jeho rýchlosť a to aj v prípade  high-end zariadení. Jeden z členov portálu Reddit však prišiel na jednoduché vylepšenie, ktoré pomôže výrazne zrýchliť Chrome na vašich mobilných zariadeniach. Nebavíme sa však o rýchlosti načítavania stránok, ktorá vo veľkej miere závisí od pripojenia k internetu, ale o zrýchlení samotnej aplikácie. Prinášame vám krátky návod, ako na to.

Návod zmení skryté nastavenia v každom prehliadači Chrome, takže nemusíte mať nainštalovanú testovaciu beta verziu. Ako vysvetľuje autor tipu, Chrome využíva pre svoju činnosť približne 130 MB pamäte RAM, čo je poznať na spomalení pri skrolovaní, teda pohybe na stránkach. Zmenou týchto nastavení si Chrome odoberie z vašej RAM viac kapacity, no výsledkom bude výrazný nárast rýchlosti.

Návod ako zrýchliť Chrome pre Android

  1. Otvorte si aplikáciu Chrome na vašom Android zariadení a zadajte nasledovnú adresu alebo kliknite na odkaz:
    chrome://flags/#max-tiles-for-interest-area
  2. V prvom nastavení “Maximálna veľkosť dlaždice pre záujmové oblasti” zmeňte predvolenú hodnotu na maximum 512. Na zmiernenie spotreby RAM pamäte môžete vyskúšať aj 256, v tom prípade už nárast rýchlosti nebude taký výrazný.
  3. Reštartujte Chrome

Ako zrýchliť Chrome pre Android

Spozorovali ste zrýchlenie po tejto úprave ? Určite nám dajte vedieť v diskusii. My sme nastavenie skúšali na Xperii Z1 a skrolovanie stránok sa skutočne zrýchlilo. 

Zdroj: reddit

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+