MojAndroid

Nedávna zmluva medzi General Motors a Bioservo Technologies AB prinesie na Zem veľmi zaujímavú vecičku. Ide o zariadenie v podobe ovládača manipulácie, ktorý sa staral o pohyb Robonauta 2, vesmírneho robotického asistenta NASA na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS. Na zemskom povrchu bude mať takýto ovládač na starosti zlepšiť silu svojho nositeľa. O čo teda presne ide? Spomínané spoločnosti chcú technológie využité pri rukavici od Bioservo Technologies integrovať do RoboGlove (NASA) rukavice. Dá sa to nazvať aj ako exoskeleton, teda mechanizmus, ktorý sa aplikuje na ľudské telo a dodáva mu silu navyše. Poháňa ho batéria a vďaka množstvu technológií a senzorov to má byť poriadne výkonné zariadenie.

robo-glove-2
Starší model RoboGlove

General Motors plánuje takéto rukavice využiť pre svojich zamestnancov, ktorí by s rukavicami mali lepšie či šikovnejšie udržať rôzne konštrukčné diely či náradie bez toho, aby sa im po čase zhoršila obratnosť. Výhodou je, že ani pracovné nástroje a ani spôsob výroby nemusia byť kvôli takýmto rukaviciam zmenené. Spoločnosť ich môže skrátka rovno zaradiť do pracovného poriadku. Hneď, ako bude vytvorený prototyp, General Motors ho plánuje skúšať vo fabrikách. Netreba síce okamžite očakávať, že robotníci rozdrvia kameň pohybom ruky, no určite to bude zaujímavý krok.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+