MojAndroid

Digitálna fotografia je jednou z oblastí mobilných technológií, ktoré sa ešte stále zdokonaľujú. Mnohí výrobcovia smartfónov sľubujú, že práve ich riešenie je natoľko dobré, ako digitálne zrkadlovky. Hoci je pravda, že fotoaparáty na smartfónoch sa neustále zdokonaľujú, ešte stále majú pred sebou dlhú cestu. Výrazný krok vpred však teraz spravila spoločnosť Light so svojim zaujímavým zariadením Light L16.

Číselné označenie v názve fotoaparátu predstavuje počet objektívov. Aj napriek tomu sa ale výrobcom podarilo zachovať pomerne kompaktné rozmery zariadenia. Fotoaparát funguje so systémom Android, vďaka čomu sa môžete tešiť na bezproblémovú synchronizáciu a zálohovanie vašich fotografií. Zariadenie ale zaujme aj po hardvérovej stránke. Rôzne objektívy totiž ponúkajú rôznu ohniskovú vzdialenosť, vďaka čomu majú výsledné fotografie rozlíšenie až 52 megapixelov a ponúkajú rôzne možnosti úprav. Päť z týchto objektívov ponúka ohniskovú vzdialenosť 35 mm, päť z nich ponúka 70 mm a zvyšných šesť pracuje s ohniskovou vzdialenosťou na úrovni 150 mm.

Výsledné fotografie obsahujú toľko informácií, že fotografom umožnia nastaviť hĺbku poľa, zaostrenie a expozíciu aj dodatočne po zhotovení fotografií. Vďaka rozdielnym objektívom je fotoaparát tiež vybavený vysokokvalitným systémom približovania a nájdeme tu aj zabudovanú Wi-Fi. Zariadenie tiež zvládne natáčať video v 4K rozlíšení a svojimi rozmermi iba mierne prekonáva súčasné tabletofóny. Ako ste ale mohli tušiť, zariadenie nie je lacné. Ak si ho predobjednáte do 6. novembra, zaplatíte zaň slušných 1299 USD. Neskôr bude dostupné za plnú sumu 1699 USD a prví zákazníci by mohli fotoaparát obdržať niekedy v lete budúceho roku.

Zdroj: Re/Code via Android Authority

10.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+