MojAndroid

LG Chem predstavil nový druh batérií, ktorých hlavnou výhodou je ich flexibilita. To ich predurčuje nielen na použitie v smartfónoch, ale aj nositeľnej technike, akou sú napríklad inteligentné hodinky a okuliare podobné Google Glass.

flexibilná batéria

Z dostupných informácií zatiaľ nie je úplne jasné, či sa budú dať batérie ohýbať tak, ako je to v prípade flexibilných displejov alebo pôjde o určitý typ batérií s ohnutým telom. LG však odhalil aj batériu, ktorá podobnou vlastnosťou disponuje. Ide o tzv. “káblovú batériu”, ktorá má tvar káblika a ponúka aj podobné mechanické vlastnosti. Káblovú batériu tak môžete jednoducho ohýbať alebo z nej dokonca spraviť uzol. Je vodeodolná a neprehrieva sa, čo z nej robí ideálnu batériu pre hodinky alebo okuliare.

LG Chem stojí za vývojom batérie v LG G2. Táto pri zachovaní minimálnych rozmerov smartfónu ponúka kapacitu na úrovni až 3000 mAh. Spoločnosť to dosiahla vďaka novej architektúre batérie, ktorá v sebe v podstate ukrýva dva kusy článkov naukladaných na sebe. Spoločnosti sa tak podarilo lepšie vyplniť priestor pod krytom a oproti konkurencii tak navýšiť kapacitu až o 16%.  Podobnú batériu využíva aj Motorola Moto X. Spoločnosť LG Chem plánuje do budúcnosti vyrábať aj 3-4 “poschodové” akumulátory, ktoré by vo vybraných zariadeniach mali ponúknuť ďalšie navýšenie kapacity.

Zdroj: gsmarena

8.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+