MojAndroid

Displej – neočarí, no nesklame

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Lenovo K5 Note ponúka 5,5″ Full HD IPS displej. Rozlíšenie je pri tejto veľkosti zariadenia dostatočné, no kvalita displeja je iba na takej úrovni, akú by ste v tejto cenovej triede očakávali. To znamená, že sa nemôžete tešiť na to najkrajšie farebné podanie, no napriek tomu je displej veľmi slušný a svoj účel plní dokonale.

Lenovo K5 Note Recenzia22_out

Farby sa nám zdali pomerne teplé, a to aj po tom, ako sme využili nástroj na úpravu farieb displeja. Displej tiež neponúka veľmi vysoký jas a na priamom slnku nie je práca s telefónom úplne pohodlná. Funkcia automatického jasu tomu tiež nepomáhala a často nastavila jas na veľmi nízke hodnoty. Funkciu sme preto neskôr vypli a jas regulovali sami, vďaka čomu sa použiteľnosť telefónu zlepšila.

Displej má veľmi slušné pozorovacie uhly, no trpí vysokou úrovňou odsleku. Sklo na displeji nie je úplne odolné voči zachytávaniu odtlačkov a mastnoty, no v tomto smere to nie je najhoršie. Stále ale ide o dobrý IPS displej s dostatočným rozlíšením. Telefón ale v tomto smere určite nepatrí medzi špičku, no mierne nedokonalosti sú veľmi ľahko ospravedlniteľné skvelou cenou, za ktorú sa tento model predáva.

Výkon a pamäť – všetkého tak akurát

Lenovo K5 Note nie je zariadením, pri ktorom by ste sa mali obávať nedostatku výkonu. Rovnako nejde o telefón s tými najlepšími špecifikáciami, no to od neho nikto nečaká. Naše očakávania ale boli bez problémov naplnené a s telefónom sme po výkonnostnej stránke nemali absolútne žiadne problémy.

K5 Note ponúka 8-jadrový procesor Helio 10 so štyrmi jadrami taktovanými 1,8 GHz a štyrmi jadrami s taktom 1,0 GHz. Tento procesor je dostatočne výkonný na to, aby si poradil aj s bežnými aj náročnejšími hrami. Sekunduje mu RAM s kapacitou 3 GB, čo je veľká výhoda. Multitasking a práca s náročnejšími aplikáciami nerobila telefónu absolútne žiaden problém a ani raz sme sa nestretli so zaváhaním, zaseknutím či neočakávaným načítavaním aplikácie, ktorú sme mali otvorenú iba pred chvíľou.

Samozrejme, od telefónu nemôžeme očakávať, že bude mať tak rýchle reakcie, ako je to v prípade vlajkových lodí. Napriek tomu si ale počas nášho testovania viedol veľmi dobre a vôbec sme nemali dojem, že používame zariadenie za 200 EUR. Pochváliť musíme najmä jeho konzistentnosť, vďaka ktorej je celkový zážitok z používania na veľmi dobrej úrovni. 3 GB RAM nie je v tejto cenovej kategórii samozrejmosť a pri používaní sa to skutočne prejaví. Vnútorná pamäť má kapacitu 16 GB, čo je v tejto kategórii štandard, no nechýba podpora pre microSD pamäťové karty s kapacitou až 256 GB, takže v tomto smer nebudú mať problémy ani náročnejší používatelia.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
21.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+