MojAndroid

Spoločnosť Lenovo predstavila nový rad zariadení Lenovo K5, ktoré pokrývajú hneď niekoľko cenových a veľkostných kategórií. Model Lenovo K5 Note ponúka väčší displej, pomerne slušné špecifikácie a nestojí vôbec veľa. Ak patríte medzi fanúšikov väčších zariadení, máte obmedzený rozpočet, no napriek tomu chcete slušné zariadenie, v tomto prípade má možno Lenovo pre vás veľmi zaujímavé riešenie.

Balenie – tradičné Lenovo

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Lenovo K5 Note nám prišiel zabalený v tradičnej škatuli so všetkými bonusmi, ktoré výrobca rád k svojim zariadeniam pridáva. To znamená, že okrem telefónu sme tu našli nabíjačku, microUSB kábel, nástroj pre výber zásuvky na SIM karty a potrebnú dokumentáciu. Nechýbali ale ani extra bonusy v podobe ochrannej fólie na displej a ochranného zadného krytu, čo vidíme vždy veľmi radi a Lenovo nás nesklamalo ani tentokrát.

Konštrukcia a dizajn – do veľkej ruky padne dobre

Ak patríte medzi odporcov veľkých telefónov, tu si na svoje zrejme neprídete. Lenovo K5 Note je väčšie zariadenie s 5,5″ displejom a hoci je rámik okolo displeja na stranách pomerne úzky, používatelia s menšími rukami by tu mohli mať značný problém. 152 × 75,7 × 8,49 mm a hmotnosť 165 gramov, čo skutočne nie je najmenej. Určite sa vám nestane, že by ste nevedeli, či máte telefón vo vrecku nohavíc. Ak ale máte s podobne veľkými zariadeniami skúsenosti, nebude vám K5 Note robiť väčšie problémy.

Lenovo K5 Note Recenzia-9_out

Napriek nižšej cenovke je zadný kryt telefónu vyrobený z kovu. Niektorým lacnejším detailom sa ale telefón predsa len nevyhol. Vpredu dominuje veľký displej, ktorý na prvý pohľad pôsobí, ako keby nemal rámiky po bokoch. Po rozsvietení sa ale zobrazí klasický čierny rámik priamo okolo displeja, no ten našťastie nie je veľmi hrubý a nekazí dojem zo zariadenia. Pod displejom nájdeme trojicu kapacitných tlačidiel, ktoré sú dokonca podsvietené. To sme už od spoločnosti Lenovo dávnejšie nevideli ani pri vlajkovej lodi Vibe X3. Veľmi nás potešilo, že sa výrobcovi podarilo pridať túto funkciu. Podsvietenie je veľmi nenápadné a tlačidlá svietia skutočne iba vtedy, keď ich potrebujete a určite vám nebudú prekážať ani v úplnej tme. Nad displejom je tradične reproduktor pre telefonáty, predná kamera a potrebné senzory.

Celá predná strana je pokrytá sklom a po okrajoch nájdeme veľmi jemne vystupujúci rámik. Ten ale displej neochráni pri položení touto stranou na stôl. Ovládacie prvky zariadenia sú na telefóne rozmiestnené úplne tradične. Napravo je to dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania. Naľavo sa nachádza zásuvka pre SIM karty, hore nájdeme 3,5-milimetrový jack pre slúchadlá a dole je to microUSB port a miniatúrna štrbinka mikrofónu.

Ako sme už spomínali, zadná strana je pokrytá neodnímateľným kovovým krytom, no horná a dolná časť sú plastové. Trochu nám prekážalo, že tieto plastové časti sú mierne vyvýšené nad kovovým krytom, čo je v ruke cítiť a pri prvom dotyku sme mali pocit, že je chyba. Neskôr sme si uvedomili, že je to cielený ťah výrobcu a na tento prvok je možné si zvyknúť.

Lenovo K5 Note Recenzia-2_out

V zadnom kryte je hore umiestnená veľká a mierne vystúpená šošovka fotoaparátu, pod ktorou sa nachádza obyčajný LED blesk. Vzadu uvidíme už iba logo VIBE, certifikačné informácie a mriežku reproduktoru umiestnenú v spodnej plastovej časti. Výhodou zadného krytu ale je, že nezachytáva absolútne žiadne odtlačky a iba minimum nečistôt. To veľmi chválime, pretože najmä pri pohľade na zadnú stranu pôsobí telefón skutočne atraktívne.

Celkovo sme s konštrukciou nemali veľké problémy. Jediný nedostatok vidíme práve v mierne vystúpených plastových častiach na zadnom kryte, ktoré trochu kazia dobrý dojem z dizajnu zariadenia. Veľmi nás ale potešili ovládacie tlačidlá na boku zariadenia, ktoré ponúkajú výbornú odozvu a nemajú vlastnú vôľu. Rovnako sa tešíme aj z toho, že výrobca konečne priniesol späť podsvietené kapacitné tlačidlá pod displejom. Hoci absencia tejto funkcie nie je veľkou prekážkou, takéto decentné podsvietenie je vždy vítané. Telefón je celkovo spracovaný veľmi dobre, no svojim dizajnom určite neohúri. Ide skôr o klasicky spracované zariadenie, no to pre väčšinu používateľov problém určite nebude.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
21.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+