MojAndroid

Mnohí z vás možno už na Instant Apps aj zabudli. Táto novinka bola predstavená spolu so systémom Android 7.0 Nougat ešte počas konferencie Google I/O 2016 a vyvolala veľkú vlnu rozruchu. Od pôvodného predstavenia sme však o funkcii nič nepočuli. Teraz sa to ale mení a prvé Instant Apps sa konečne začínajú zobrazovať na niektorých zariadeniach.

Uvoľňovanie novinky je zatiaľ ale iba postupné a ani my sme ju na našich zariadeniach so systémom Android 7.0 Nougat nenašli. Instant Apps sú pritom akýmsi skĺbením webových stránok a mobilných aplikácií. Aktivujú sa pri návšteve kompatibilnej webovej stránky na mobilnom zariadení a umožňujú využiť iba tú časť aplikácie, ktorú práve potrebujete, a to bez potreby samostatnej inštalácie.

Ak vám napríklad niekto pošle odkaz na stránku, ktorá má aj vlastnú Android aplikáciu, tak sa tento odkaz neotvorí v mobilnej verzii webu, ale priamo v aplikácii. Vďaka tomu budete mať pri prehliadaní odkazu presne taký používateľský zážitok, aký majú všetci tí, ktorí majú nainštalovanú aplikáciu.

Prví používatelia teraz začali informovať o tom, že Instant Apps sa začali zobrazovať na ich zariadeniach. Funkciu je potrebné aktivovať v nastaveniach v časti Google, kde by sa mala zobraziť možnosť Instant Apps. Ak ju tam ešte nemáte, musíte iba počkať na jej sprístupnenie. Na internete sa ale začínajú objavovať prvé služby, ktoré túto možnosť ponúkajú, a tak je zrejme iba otázkou času, kedy pôjde o bežnú záležitosť.

Zdroj: Android Central via PhoneArena

14.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+