MojAndroid

Android Wear je verzia operačného systému Android určená pre inteligentné hodinky a inú nositeľnú elektroniku. Spoločnosť Google ju predstavila už v roku 2014, ale až s verziou 2.0 sa začala stávať serióznym hráčom na trhu. Práve tá priniesla možnosť inštalovať aplikácie bez nutnosti ich pripojenia k telefónu, klávesnicu vrátane rozpoznávania písaného písma alebo prepracovanejšie notifikácie. Android Wear využívajú vo svojich hodinkách hlavne spoločnosti Motorola, LG alebo Huawei. Spoločnosť Samsung pri svojich hodinkách vsadila na vlastný operačný systém Tizen. Aby spoločnosť Google neostala pozadu, tak teraz oznámila update na verziu Android Wear 2.8.

Náš tip
Google zverejnil zoznam hodiniek s Android Wear, ktoré dostanú Oreo

Aby ste ale neostali v omyle, nejedná sa klasický OTA update systému v samotných hodinkách, ale update v rámci aplikácie v telefóne. Nová verzia prináša dve zásadne zmeny. Možnosť tmavého pozadia pre lepšiu čitateľnosť a lepšie rozloženie notifikácií, ktoré zobrazí väčšiu časť prichádzajúceho oznámenia. Update by mal byť dostupný na všetkých podporovaných hodinkách v najbližších dňoch.

Zdroj: PhoneArena

20.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+