MojAndroid

Technologickým svetom dnes otriasla správa o predaji operačného systému Android spoločnosti Microsoft. Internetový gigant Google predal OS za rekordnú čiastku 150 miliárd amerických dolárov, pričom od redmondskej softvérovej spoločnosti si bude pýtať za každý predaný Android približne 10$. To pri súčasnom trende neustále narastajúcej predajnosti smartfónov znamená, že Google by mohol na Androide zarobiť  ešte viac ako 10 miliárd dolárov. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Gartner, ktorý tento rok počíta s viac ako 1 miliardou predaných Android zariadení.

Google odôvodňuje predaj Androidu tým, že chce začať pracovať na novej, ešte revolučnejšej platforme, ktorá by mala podľa všetkého priniesť extrémne vysokú bezpečnosť a nové funkcie. Tie sa majú viac zamerať na konvergenciu zariadení do jedného. V najbližšej budúcnosti sa tak od Google dočkáme nového OS, ktorý ponúkne funkcie desktopových počítačov, smartfónov a tabletov v jednom. S podobnou filozofiou prichádza aj Ubuntu Touch OS, v ktorom má momentálne Google najväčšiu konkurenciu.

android1

Stále ostáva niekoľko nezodpovedaných otázok ako napríklad, prečo Google takto nečakane svoj OS predalo a čo presne stojí za jeho predajom. Plány Microsoftu s Androidom ostávajú nateraz taktiež záhadou. Je však možné, že na Android presedlá úplne a Windows ponechá len na tabletoch a notebookoch. Viac podrobností spoločnosti neuvádzajú a oficiálne prehlásenia majú vydať na tlačových konferenciách, ktoré sú naplánované na dnes večer.

Google zároveň potvrdil, že vlastné služby a aplikácie na Androide aj naďalej ostávajú a funkcionalita ostane zachovaná. Navyše, súčasťou dohody je aj uzavretie niekoľkoročnej spolupráce s Microsoftom. Počas tejto doby má Google pomôcť Microsoftu zaučiť vlastných ľudí a pomôcť pri ďalšom vývoji platformy. Google teda Android úplne neopúšťa, bude však už v rukách softvérového giganta. Podrobnosti vám prinesieme už čoskoro.

Zdroj: Rádio Jerevan

1.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+