MojAndroid

Len niekoľko dní dozadu Google vydal najnovšiu verziu aplikácie Google Play, ktorá priniesla niekoľko viditeľných zmien. Okrem novej obrazovky pri inštalácii aplikácií to boli aj vylepšené návrhy odporúčaných aplikácií a tiež možnosť vymazávania položiek zo zoznamu prianí. Zdá sa však, že v najnovšej verzii sa ukrýva aj niekoľko noviniek, ktoré zatiaľ nie sú pre bežného používateľa k dispozícii.

Redaktori z Androidpolice odhalili niekoľko zaujímavých zmien v kóde aplikácie, ktoré naznačujú nový spôsob pridávania recenzií a hodnotenia aplikácií. Tie budú po novom môcť pridávať len používatelia sociálnej siete Google+. Pri pokuse o odoslanie recenzie sa tak budete musieť najskôr autorizovať pomocou svojho Google+ účtu. V prípade, že ešte žiadny nemáte, môžete sa rozhodnúť – buď si ho založíte alebo recenziu danej aplikácie či hry vôbec neodošlete.

Inou novinkou, ktorá sa však pravdepodobne v najbližšom období nebude týkať používateľov Google Play na Slovensku ani v Českej republike, je možnosť predobjednávok zariadení. V budúcej verzii Google Play by sa mala objaviť aj nová funkcia, pomocou ktorej budete môcť jednoducho nahlásiť škodlivú aplikáciu – táto možnosť zatiaľ existuje len vo webovej verzii Google Play.

20.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+