MojAndroid

Medzi spoločnosťami Google a Apple bola vždy veľká rivalita, ale týkala sa skôr samotných operačných systémov ako hardvéru. Google donedávna neponúkal žiadnu vlajkovú loď, ktorá by konkurovala populárnym iPhonom. To sa ale začiatkom októbra zmenilo, kedy Google predstavil dva TOP modely – Google Pixel a Pixel XL. Preto môžeme v blízkej dobe očakávať porovnania vlajkových lodí týchto dvoch gigantov.

Náš tip
Google Pixel vs TOP vlajkové lode | POROVNANIE

Prvý skutočný hardvérový súboj smartfónov Google vs. Apple

Apple je známe tým, že ich iPhony sú jedny z najrýchlejších smartfónov na trhu. Môžu za to ďakovať optimalizovanému iOS, ktorý je vyvíjaný špeciálne pre jeden hardvér. Na druhú stranu Android mal dlho povesť zalagovaného systému. Karta sa ale obrátila. Teraz, keď Google vyvíja vlastný hardvér spolu s Pixel Launcherom, môžeme prvýkrát objektívne porovnať rýchlosť týchto dvoch konkurenčných OS.

Youtuber s nickom SuperSaf TV spravil porovnanie Google Pixel a iPhone 7 Plus. Pýtate sa prečo nie Pixel XL? Safwan (meno spomínaného youtubera) chcel spraviť test čo najobjektívnejší a vyhnúť sa, v prípade prehry, námietkam ohľadom vyššieho QHD rozlíšenia v Pixel XL. Preto použil modely, ktoré zdieľajú rovnaké rozlíšenie.

Výsledok testu stojí za to

Vo svojom testovaní ukázal hneď výsledky z Geekbench 3. iPhone 7 Plus mal o viac ako polovicu vyššie skóre v teste jedného jadra. Aj v teste s viacerými jadrami porazila novinka z Cupertina Qualcomm procesor použitý v smartfóne Pixel – Snapdragon 821.

Okrem benchmarku bola testovaná aj rýchlosť zapínania aplikácií a multitasking. Výsledok? Google Pixel v určitých aplikáciach rýchlostne zaostával za iPhone 7 Plus. Zistite v ktorých už v samotnom videoporovnaní.

27.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+