MojAndroid

Mapy od spoločnosti Google včera dostali ďalšiu aktualizáciu, po nedávnom update, ktorý pridal do máp vnútorný pôdorys výstavy CES 2012 v Las Vegas. Včerajšia aktualizácia pridala do máp okrem vylepšeného výkonu a lokalizácie aj ďalšiu zaujímavú myšlienku – mapovanie podlaží v budovách (ang.originál Floor Plans tool). Okrem mapovania podlaží však Google prišiel ešte s niečím novým a tou novinkou je Google Maps hra, ktorá by mala byť dostupná pre používateľov sociálnej siete Google + už vo februári tohto roku. Podrobné informácie o tejto hre Google doposiaľ nevydal, no vyzerá to tak, že Google zbiera dáta práve z mapovania podlaží, ale aj z bežných trás, pomocou čoho mapuje pohyb užívateľov, ktorí zbierajú akési body. Google chce takto aj zrejme urýchliť proces mapovania, ktorý je zahrnutý práve v spomínanej hre. Hry, ktoré pracovali s lokalizáciou užívateľa sme v minulosti už zaregistrovali, no Google + je sociálna sieť, ktorú používajú už teraz milióny používateľov, čo bezpochyby spôsobí zruinovanie akejkoľvek konkurenčnej hry tohto typu.

Čo sa týka vylepšení výkonu a lokalizácie, najnovšia aktualizácia upravuje spotrebu batérie pre užívateľov Latitude a umožňuje  transit navigácii beta snímať aktuálnu rýchlosť vozidla pre vypočítanie približnej polohy vozidla pri nedostupnosti GPS signálu. Od včera sa v Google Maps dá nastaviť aj zobrazenie viacerých trás verejnej hromadnej dopravy. Ak ešte nie ste používateľom Google Maps, môžete si ich stiahnuť pomocou nášho widgetu na konci tohto článku.

Mapy Google
Google Inc.
Verzia Závisí od zariadenia (10. 1. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

 

Zdroj: AndroidCommunity

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+