MojAndroid

Google CEO Larry Page priniesol aktuálne informácie o stave Androidu v prebiehajúcom roku 2012. Na svojom blogu zverejnil informáciu, že denne je aktivovaných viac ako 850 000 zariadení s Androidom a momentálne ho ponúka viac ako 300 mobilných operátorov vo svojej ponuke zariadení po celom svete.

„Android ide na „dračku“ a tempo rastu nebolo tak vysoké nikdy predtým. Denne sa aktivuje viac ako 850 000 zariadení s Androidom a ponúka ho vo svojej ponuke viac ako 300 mobilných operátorov. V súčasnosti existuje 55 výrobcov, ktorí ponúkajú Android. Android je dôkaz o sile partnerstva, ktoré je lepšie a lepšie každou vydanou verziou. Najnovšie aktualizácie Ice Cream Sandwich prinášajú krásu, ktorá sa prispôsobuje zariadeniam. Či je to telefón alebo tablet, softvér funguje bez problémov.“

Na svojom blogu spomína aj začiatky Google Mobile Products, keď spoločnosť Google musela vytvárať služby a servis pre jeden telefón. Android priniesol niekoľko mobilných noriem, ktoré operátorom a výrobcom priniesli možnosti vytvárania zariadení a momentálne s 55 výrobcami zariadení Android je to jednoznačne úspech aj na tomto poli.

Na okraj spojenectva s Motorola Mobility, Larry Page poznamenal, že Google má „radosť z príležitostí na vybudovanie skvelých zariadení, ktoré budujú úspech a rast Androidu, a Motorola ponúka dlhú históriu a tradície technologických inovácií.“ Naďalej sa teší z úspechu otvoreného systému Android a verí, že i naďalej ním ostane a bude naďalej rásť.

Zdroj: Investor.Google.com

7.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+