MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie nie je víziou budúcnosti. Táto technológia je nám už dnes dostupná, no mohli by sme polemizovať o tom, nakoľko je efektívna a praktická. Je preto pravdepodobné, že ju čaká ešte nejaké zdokonaľovanie. Aj preto vznikajú stále nové návrhy a projekty toho, ako by bezdrôtové nabíjanie malo vyzerať. Novinkou v tomto smere je FLI Charge. Táto nabíjačka sa pozerá na bezdrôtové nabíjanie trochu inak a hoci prináša niekoľko veľmi dôležitých zlepšení, vývojári sa nevyhli ani niekoľkým úskaliam.

FLI Charge je nabíjací panel, ktorý zariadenia nabíja prostredníctvom kontaktu. Nejde tak o skutočné bezdrôtové nabíjanie, aj keď ani v tomto prípade väčšinou nepotrebujete káble. Budete ale potrebovať špeciálne príslušenstvo v podobe krytu, ktorý si nainštalujete na vaše zariadenie. To je pomerne výrazné obmedzenie, no prináša tiež zaujímavé výhody. Zariadenie s takýmto krytom môžete na nabíjací panel položiť akýmkoľvek smerom a nabíjanie bude zabezpečené. Rýchlosť nabíjania je tiež oveľa vyššia ako v prípade väčšiny súčasných bezdrôtových nabíjačiek, čo je jeden z hlavných nedostatkov tejto technológie. Nabíjací panel okrem toho vyzerá celkom vkusne, na čo je v reklame často upozorňované.

Tu sa ale dostávame k hlavným problémom – kryty sú totiž k dispozícii iba pre smartfón Samsung Galaxy S6, S6 edge, S7, S7 edge a posledné dve generácie iPhonov s výnimkou iPhone SE. Ak máte akékoľvek iné zariadenie, nabíjanie nebude také jednoduché, aj keď bude aj naďalej možné. Tu už ale bude potrebné použiť príslušenstvo, ktoré bude skôr redukciou a hoci si zariadenia k panelu budete môcť pripojiť, budete zväčša musieť použiť káble, čím celý proces stráca trochu zmysel.

Nabíjačke FLI Charge ale nemôžeme uprieť snahu o inováciu. Nabíjanie prostredníctvom takýchto miniatúrnych kontaktov bude možno tou správnou odpoveďou na nedostatky súčasného bezdrôtového nabíjania. Zaujímavé riešenie ocenili aj používatelia portálu Indiegogo, kde práve teraz beží kampaň. V priebehu niekoľkých dní bolo vyzbieraných potrebných 100 000 USD a do konca kampane zostáva ešte mesiac. Už teraz si môžete zabezpečiť doručenie nabíjačky medzi prvými, pričom cena zariadenia začína na úrovni 99 USD. Doručenie je plánované už na tento október, takže na prvý test tohto zaujímavého príslušenstva ani nebudete musieť dlho čakať.FLI Charge 1

Zdroj: Indiegogo via Android Authority

20.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+