MojAndroid

Spoločnosť Google má spory s protimonopolnými úradmi Európskej únie už roky a nezdá sa, že by sa to v blízkej budúcnosti malo zmeniť. Google na pripomienky a obvinenia EÚ zo zneužívania svojho dominantného postavenia väčšinou reagoval menšími, častokrát len kozmetickými úpravami, aktuálne posledná požiadavka však môže zasiahnuť fungovanie spoločnosti v Európe od samých základov.

Podľa správy z Financial Times by mal totiž Európsky parlament požiadať Google o rozdelenie na dve samostatné spoločnosti a dosiahnuť tak oddelenie vyhľadávania od zvyšku jeho obchodných činností. Návrh má mať podporu Európskej ľudovej strany a Strany európskych socialistov a jeho iniciátormi majú byť predovšetkým nemeckí europoslanci. Na prejednanie a hlasovanie by sa mal dostať už budúci štvrtok.

Dôvodom na takýto postup európskych inštitúcií majú byť obavy zo stále narastajúceho vplyvu a dominancie internetového giganta. Situáciu budeme samozrejme naďalej sledovať a o jej vývoji vás informovať.

Zdroj: androidcentral.com, engadget.com

24.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+