MojAndroid

Aplikácia Duolingo má dlhodobo veľmi dobré hodnotenia a je jedným z najlepších titulov pre samoštúdium cudzích jazykov. Novinka pochádzajúca z ich dielne ale mnohým vyráža dych. Priamo v aplikácii Duolingo Test Center si totižto môžete urobiť medzinárodný certifikát v angličtine. Certifikát je otázkou 20 minút a počas testovania budete musieť splniť niekoľko úloh v angličtine. Nie je to ale také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá.

duolingo

Aplikácia totižto od vás na začiatku žiada fotku ID karty (teda občianskeho, vodičského alebo pasu), pričom vás po celý čas robenia testu sleduje aj predná kamera vášho zariadenia. Pre absolvovanie testu musíte byť v tichej miestnosti a sami, pričom nie sú dovolené slúchadlá ani pomoc iných. Na jednotlivé úlohy máte časový limit a celý čas musíte byť pripojení k internetu. Na konci sa test vo forme súboru (o veľkosti okolo 12 MB) odošle na vzdialené servery, kde bude vyhodnotený. Do 48 hodín budete mať výsledok testu doma, v prípadne úspešného absolvovania aj s certifikátom.

https://www.youtube.com/watch?v=bfKSyRhDZKc

Za certifikát bude Duolingo vyberať poplatok 20 dolárov. V porovnaní s jazykovými školami ide zhruba o 1/10 ceny. Aplikácia je zatiaľ dostupná v beta verzii, čo so sebou prináša aj svoje výhody – certifikát si môžete urobiť dočasne zadarmo. Ak si teda chcete vylepšiť jazykov kolónku vo svojom životopise, urobte si Duolingo Test. Pre kompletizáciu údajov uvedieme, že je test možné urobiť na Android zariadeniach a PC, iOS smartfóny a tablety podporované zatiaľ nie sú.

Zdroj: Duolingo

25.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+