MojAndroid

Smart hodinky sú bezpochybne skvelým pomocníkom, či už pri cvičení alebo pri bežných aktivitách. Vedeli ste však, že môžu aj zachraňovať životy? Hodinky Apple Watch sú vybavené šikovnou funkciou Detektor pádu, ktorá privolá pomoc v prípade, že používateľ hodiniek spadne a nereaguje na výzvy. Práve táto funkcia zachránila 78-ročnému Mikeovi Yagerovi život, informuje portál Phone Arena.

Detektor pádu privolal záchrannú službu a poskytol jej Mikeovu polohu

Mike spadol na svojej príjazdovej ceste a upadol do bezvedomia. Keďže je starší ako 65 rokov, jeho hodinky Apple Watch majú predvolene povolenú funkciu Detektor pádu. Zariadenie sa ho po páde pokúsilo prebrať, no Mike nereagoval. Hodinky teda vytočili číslo 911 a poskytli jeho polohu záchrannej službe.

Hasičom sa ho po príchode podarilo prebrať, no Mike bol v šoku a netušil, ako sa tam pomoc dostala. Zostal milo prekvapený, keď zistil, že to dokázali jeho smart hodinky. Teraz si ich nevie vynachváliť a aj napriek tomu, že sú drahšie ako klasické hodinky, ich odporúča aj iným seniorom. Za túto funkciu je vďačná aj Mikeova manželka Lori. Je si vedomá toho, že situácia mohla skončiť oveľa horšie, keby hodinky neprivolali jej manželovi pomoc.

„Myslím si, že situácia bola vážna, keďže bol v bezvedomí. Domov by som prišla až o pár hodín a ktovie, čo by sa dovtedy stalo,“ uviedla Mikeova žena.

Náš tip
Obľúbenej sociálnej sieti unikli takmer všetky používateľské dáta

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+