MojAndroid

Spoločnosť Google naplnila svoj sľub a z počítačovej verzie prehliadaču Google Chrome odstránila neobľúbené menu s aplikáciami. Toto menu bolo možné na počítačoch umiestniť do ovládacej lišty a pristupovať takto k jednotlivým aplikáciám v prehliadači aj bez potreby prvotného spustenia prehliadaču. Toto menu ale veľa používateľov ani nepoznalo a podľa Google ho takmer nikto nevyužíval. V najnovšej verzii prehliadaču Chrome 52 ho už neuvidíte.

Toto menu mohlo byť pre niekoho užitočné, no zároveň šlo o zbytočnosť pre mnohých používateľov, ktorí si mohli Chrome aplikácie zobraziť v štandardnom menu v systéme Windows či macOS. Aj preto sa v Google rozhodli, že osobitné menu s Chrome aplikáciami je zbytočné a teraz túto funkciu odstránili. Okrem toho ale pribudla zaujímavá novinka, ktorú si ale zatiaľ budú môcť užiť iba majitelia počítačov so systémom macOS. Chrome vo verzii 52 totiž pre tieto počítače ponúka nový vzhľad v štýle Material Dizajnu. Zatiaľ nie je zrejmé, kedy bude funkcia dostupná aj pre zariadenia s Windowsom, no ak máte nainštalovanú beta verziu prehliadača, v nastaveniach chrome://flags/ by ste mali byť schopní vybrať si Material dizajn.

chrome_app_launcher

Okrem toho prináša nová verzia prehliadaču až 48 rôznych bezpečnostných a iných opráv, ktoré ešte zlepšia používanie prehliadaču. Ak sa vám prehliadač neaktualizoval automaticky, otvorte si nastavenia prehliadaču a kliknite na celkom spodnú možnosť Informácie, kde zbadáte možnosť aktualizovať prehliadač manuálne.

Zdroj: Google Chrome via The Verge

21.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+