MojAndroid

DISPLEJ – a-Si AHVA. Indiánske označenie inak bežného displeja

Displej pre zariadenie CAT S60 nesie zvláštne označenie a-Si AHVA. Jeho výrobcom je spoločnosť AU Optronics Corp., ktorá vyrába displeje pre autá a medicínske zariadenia. Skratka “a-Si” znamená amorphous silicon, čo znamená, že displej je vyrobený z amorfného kremíka. “AHVA” je skratkou pre Advanced Hyper-Viewing Angle, čo je zárukou toho, že displej ponúka výborné pozorovacie uhly. A naozaj to je pravda. Displej v zariadení CAT S60 neponúka len dostatočné rozlíšenie 1280 x 720 pixelov pri 4,7″ uhlopriečke, ale aj výborné vlastnosti pri zobrazovaní dát v exteriéri. Priame slnko nie je pri vyššom jase žiadnym problémom a vlastne až keď sme CAT S60 vymenili za iný smartfón, tak sme si uvedomili, ako dobre čitateľným displejom je AHVA jednotka.

Cat-S60-recenzia-10

Keďže sa ešte stále rozprávame o odolnom zariadení, tak je samozrejmosťou aj zvýšená odolnosť displeja. Tú v tomto prípade zaručuje odolné sklo Corning Gorilla Glass 4, ktoré si hravo poradilo aj s hrubším zaobchádzaním so zariadením, ktoré sme počas testovania potápali, nechali ho deťom, aby sa s ním vybláznili v bazéne a vôbec sme si nedávali pozor na jeho používanie a odkladanie. Výsledkom tohto barbarského zaobchádzania je však displej bez akéhokoľvek mechanického poškodenia, za čo musíme CAT S60 rozhodne pochváliť. Jediným mínusom, ktorý sme pri displeji postrehli, je jeho veľkosť. My sme zvyknutí na uhlopriečky minimálne 5,5″ a 4,7 palca bol naozaj návrat do minulosti. Nejak sme to ale zvládli a veríme, že displej s menšou uhlopriečkou má vo vašich radoch ešte stále svojich priaznivcov.

VÝKON A PAMÄŤ – pocitovo high-end

Pri výrobe tohto modelu sa CAT nezameral na jeho výkon, ale skôr na spomínanú odolnosť či termokameru, o ktorej ešte len budeme hovoriť. Aj napriek tomu ale môžeme zaradiť CAT S60 výkonnostne do vyššej strednej triedy, prípadne na okraj high-end kategórie. V jeho výbave sa nachádza 8-jadrový procesor Snapdragon 617, grafická jednotka Adreno 405 a až 3 GB RAM. Aj vďaka tak veľkej operačnej pamäti sme nemali počas testovania žiadny problém so spomalením systému alebo s chodom samotných aplikácií. Rovnako sme nepocítili ani žiadne prehrievanie či iné abnormality správania sa zariadenia, aj keď sme mu niekedy dávali naozaj poriadne zabrať náročnejšou hrou alebo náročným multitaskingom. Pre geekov pripájame aj výsledky benchmarkov.

O ukladanie dát a multimédií v tomto zariadení sa bez problémov postará vnútorné úložisko s kapacitou 32 GB (pre používateľa dostupných približne 23,06 GB), ktoré sa dá rozšíriť aj o pamäťovú kartu typu microSD. Tá môže mať veľkosť až 256 GB, takže si na svoje príde aj naozaj veľký fanatik seriálov a filmov. Ako sme už spomínali, pamäťová karta sa do zariadenia vkladá do slotu za malými dvierkami v zadnej časti zariadenia, pričom ju je možné zo zariadenia odstrániť aj za chodu.

Cat-S60-recenzia-8

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+