MojAndroid

Na práve prebiehajúcom Autosalóne Bratislava 2015 sme sa zúčastnili tlačovej konferencie, na ktorej nám zástupcovia švédskej spoločnosti Brodit odprezentovali svoje “držiaky na mieru” na mobilné zariadenia do auta. Pod článkom vám ponúkame priamo z miesta i video s rozhovorom:

V USA je každá štvrtá dopravná nehoda spôsobená telefonovaním, SMSkovaním či fotografovaním počas jazdy. Rovnako aj na Slovensku je mobil príčinou mnohých havárií. V mnohých prípadoch sa tomu dalo jednoducho predísť – kvalitný, vhodný a bezpečný držiak na mobil zaistí pohodlné telefonovanie kedykoľvek počas jazdy.

brodit_drziaky_auto5

Brodit_drziaky_auto2

Hrozbou je aj telefón umiestnený „po ruke“, napríklad položený na prístrojovej doske či na sedadle. „Voľne položený mobil v aute sa v prípade nehody či prudkého zabrzdenia vozidla stáva veľmi nebezpečným.“ hovorí Ivan Kunčák zo spoločnosti Sunnysoft, s.r.o. „Jednoduchým a elegantným riešením je držiak na telefón umiestnený mimo zorného poľa vodiča. Je však dôležité si uvedomiť, že nie je držiak ako držiak. Lacná imitácia nikdy nedosiahne rovnakú kvalitu ako originál, ktorý prešiel nárazovými testami,“ dodáva.

Brodit_auto_drziak1

brodit_drziaky_auto4

brodit_drziak_auto6

Aby bolo takéto zariadenie maximálne bezpečné, malo by byť čo najviac kompatibilné s modelom auta a telefónu. Nie každé miesto na palubnej doske je pre držiak vhodné. Treba myslieť na airbagy vrátane tých bočných, ktoré by nemuseli správne fungovať, ak by v miestach ich uloženia bol umiestnený mobil. Zákazníci však majú vďaka švédskej spoločnosti Brodit možnosť zvoliť si držiak na základe modelu vozidla a mobilu, ktorý používajú. Úspešne prešli nárazovými testami. Ich ďalšou výhodou je jednoduchá montáž bez mechanických zásahov do interiéru vozidla.

Brodit_drziaky_auto3

Brodit_drziaky_auto

Držiaky sú vyrábané na mieru pre konkrétny model (vrátane ročníka) vozidla a telefónu či iného zariadenia (GPS, PDA, smartphone, tablet…). Ich uchytenie je možné na viacerých miestach v interiéri. Skladajú sa z dvoch komponentov – konzola ProClip a samotný držiak. ProClip je unikátne riešenie (konzola) pre pripevnenie držiaka do vozidla, ktoré využíva montáž jednoduchým zacvaknutím medzi technologické medzery plastov palubnej dosky. Vďaka tomu nie je potrebné žiadne vŕtanie či akékoľvek iné poškodenie interiéru vozidla.

brodit_drziak_auto7

Držiaky sú k dispozícii v štyroch prevedeniach:

  • pasívny – základný typ držiaka
  • aktívny s CL nabíjaním – umožňuje dobíjať zariadenia prostredníctvom koncovky pre pripojenie do zapaľovača
  • aktívny s Molex konektorom – je určený pre pevnú montáž v aute. Kábel z držiaka sa pripája priamo na el. rozvod auta. Držiak obsahuje Molex adaptér, ktorý slúži nielen na dobíjanie zariadenia v držiaku, ale umožňuje dobíjanie aj ďalších zariadení (GPS, tlačiareň…), prenos dát a pod. Ide komfortné a elegantné riešenie dobíjania smartfónu alebo PDA v aute.
  • univerzálny držiak pre smartfón a tablet – design je navrhnutý tak, aby konektor smartfónu bol prístupný pre pripojenie nabíjačky

(vo videu si môžete zapnúť aj titulky pri švédskom prezentátorovi)

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+