MojAndroid

Značka BlackBerry je posledným výrobcom smartfónov s operačným systémom Android, ktoré ponúkajú hardvérovú klávesnicu. Nedávno predstavila nový model KEY2, ktorý je nástupcom pomerne populárneho modelu KEYone. Starší model teraz dostal novú aktualizáciu, ktorá pripravuje zariadenie na prichádzajúci Android Oreo.

BlackBerry iba nedávno predstavilo nástupcu modelu KEYone
BlackBerry iba nedávno predstavilo nástupcu modelu KEYone
Náš tip
BlackBerry KEYone vs BlackBerry KEY2│POROVNANIE

Posledný mohykán čoskoro s novým Androidom

BlackBerry KEYone je jeden z posledných modelov na trhu, ktorý ponúka používateľovi praktickú hardvérovú klávesnicu. Tá sa dá navyše prispôsobiť na rôzne rýchle skratky. Pri uvedení dostalo nové BlackBerry operačný systém Android 7.1.1 Nougat. Teraz sa však ukazuje, že čoskoro príde do KEYone nová verzia operačného systému Android.

KEYone je jedným z posledných smartfónov, ktoré ponúknu hardvérovú klávesnicu
KEYone je jedným z posledných smartfónov, ktoré ponúknu hardvérovú klávesnicu
Náš tip
Dotykové ovládanie alebo smartfón s hardvérovou klávesnicou? | TÉMA

Príprava na Oreo

Najnovšia aktualizácia bola vypustená hneď pre niekoľko regiónov. Jej veľkosť je približne 17 MB a prichádza ako verzia s označením ABA676. Ohľadom toho, čo vlastne update zlepší nie je veľa informácií, ale predpokladá sa, že pripraví zariadenie na prichádzajúci Android Oreo.

Za zmienku stojí, že používatelia, ktorí si už balíček nainštalovali, hlásia vyskakujúce hlásenie chyby počas inštalovania. Po reštartovaní sa však inštalácia úspešne dokončí. Na toto treba pamätať, pokiaľ sa chystáte využiť možnosť aktualizácie.

Android Oreo by mal prísť na KEYone už čoskoro
Android Oreo by mal prísť na KEYone už čoskoro
Náš tip
BlackBerry KEYone: Mení pohľad na vec nie len klávesnicou | RECENZIA

O tom, kedy by mal prísť oficiálny update na Android Oreo, zatiaľ nie sú žiadne informácie. Niektoré zdroje tvrdia, že to bude už čoskoro, no presný dátum nie je dostupný. Vzhľadom na to, že vyššie spomínaný update už pripravuje model KEYone na príchod novej verzie OS, čakanie by nemalo byť dlhé.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.6.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+