MojAndroid

Ak si chodíte aspoň raz za čas zabehať a používate pri tom váš smartfón na meranie vzdialenosti, spálených kalórií a podobne, mali by ste spozornieť. Na Google Play Store sa totižto dostala vo výpredaja veľmi zaujímavá bežecká aplikácia Zombies, Run!, ktorá určite stojí aspoň za vyskúšanie. Pri behu vás totižto dokáže nielen nabudiť, ale aj poriadne vyšťaviť. Však sa pozrite, prečo…

Zombies, Run! vlastne nie je ani aplikáciou, ale akousi bežeckou hrou. Vašou úlohou je totižto prejsť cez 30 misií pomocou približne 40 behov, aby ste sa stali hrdinom ľudstva. Áno, vy ste v tejto hre hlavným hrdinom, ktorý musí popri behaní plniť rôzne misie, čím ste nútený bežať viac alebo dlhšie, než predtým. Ide o akýsi druh motivácie strachom, pretože musíte utekať pred imaginárnymi zombie, ktorých počujete vo svojich slúchadlách hneď, ako vybehnete z domu.

Táto nezvyčajná hra bola napísaná a vytvorená v spolupráci s výbornou autorkou noviel Naomi Alderman-ovou, takže sa vlastne ocitáte v príbehu z knihy. Celý princíp tejto hry je založený na zvuku, ktorý prichádza do vašich uší cez vaše slúchadlá. Hra vám totižto prehráva rôzne typy rádiových spojení a zombie hlasov, ktoré vo vás vyvolávajú miestami strach a naopak, niekedy vás zas nabudia, aby ste bežali rýchlejšie, alebo dlhšiu trasu. Pomedzi rádiové rozhovory si môžete nechať pustiť aj vami zvolený playlist so skladbami, ktoré máte radi. Popri behaní zbierate aj rôzne veci, ako napríklad muníciu, lieky či batérie, ktoré neskôr môžete použiť tam, kde to uznáte za vhodné.

     

Zomies, Run! okrem iného ponúka aj akýsi tréningový mód, v ktorom musíte na sebe pracovať a čoraz viac behať. Autori už teraz pracujú na vylepšeniach svojej aplikácie, ktorá by onedlho mala ponúkať aj zobrazenie trasy na mape. Trasa  by mala byť dostupná v PC priamo cez váš Zombie link na stránke výrobcu, kde už teraz môžete nájsť celú históriu vašich behov, spolu so štatistikami, ktoré autori nazbierali pomocou GPS.

Ak vás táto bežecká hra zaujala, kúpte si ju. Teraz je tá najvhodnejšia chvíľa, nakoľko je v 50% výpredaji. Jej kúpou si vylepšíte vaše zdravie, môžete získať stratenú motiváciu v behu a takisto zažijete kopu adrenalínu, ktorý vás popri behu namotivuje. Bude vás to stáť iba 2,99€, čo nie je vzhľadom na prepracovanosť a budúcnosť tohto projektu vôbec veľa.

22.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+