MojAndroid

V Google Play Store je niekoľko aplikácií, ktoré sa dajú využiť pri architektonických projektoch, pri inžinierskych nákresoch alebo pri stavebných projektoch. Jednou takou aplikáciou je aj Autodesk ForceEffect, ktorá prináša mechanické simulácie objektov.

Spoločnosť Autodesk Inc. má vo svojom portfóliu niekoľko podobných aplikácií, za všetky môžeme spomenúť AutoCAD WS, SketchBook, Design Rewiev.

V najnovšom kúsku Autodesk ForceEffect môžete kresliť výkresy a náčrty, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani vyštudovaný inžinier. Stačí importovať obrázok a už sa môžete pustiť do kreslenia liniek a bodov. Vytvoriť môžete mechanické otočné body, pevné alebo pohyblivé body, vytvorenie zaťaženia jednotlivých bodov a priamok.

Vo výkrese môžete ďalej pridať hmotnosť jednotlivých prvkov, vypočítať pôsobiace sily, zobraziť vektorové zobrazenie síl, zobraziť kompletný výpočet.

Aplikácia samozrejme nemôže nahradiť odborný prístup a nákres, no môže byť rýchlou pomôckou pre všetkých, ktorí pracujú na vývoji zariadení alebo sa pohybujú v stavebnom prostredí.

Autodesk ForceEffect
Autodesk Inc.
Verzia 2.2.3 (18. 6. 2012)
Veľkosť 6,7 MB
2.2+


Zadarmo

Zdroj, foto: Google Play Store, aplikácia Autodesk ForceEffect

21.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+