MojAndroid

Ako vieme, Transformer Prime je novým vlajkovým tabletom spoločnosti Asus, ktorý ako prvý priniesol výkon štvorjadrového procesora NVIDIA Tegra 3 pre široké masy. Viac si o tomto skvelom zariadení môžete prečítať v našich článkoch: Asus Eee Pad Transformer Prime oficiálne: Tegra 3 na palube, cena od 499$, Asus ukázal, čo dokáže fotoaparát tabletu Transformer Prime, NVIDIA Tegra 3 predstavená do hĺbky:evolúcia pokračuje. Keďže tablet bol predstavený len niekoľko týždňov po zverejnení nového Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS), bol do predaja uvedený ešte so staršou verziou OS Android Honeycomb 3.2. To by sa však podľa vyjadrenia spoločnosti na sociálnej sieti Facebook malo už čoskoro zmeniť. Asus totižto informoval o OTA aktualizácii s ICS, ktorá by mala byť pre Prime dostupná od 12. januára.

Asus sa tiež vyjadril k problémom s GPS signálom a k zablokovanému bootloaderu tabletu. Čo sa slabého GPS signálu týka, spoločnosť sa zrieka zodpovednosti za problémy s ním spojené. Odôvodnila to tým, že Transformer Prime nie je profesionálne GPS zariadenie (slabý signál údajne spôsobuje aj samotná kovová konštrukcia) – Asus sa rozhodol funkciu GPS odstrániť z marketingových materiálov a  zo zoznamu špecifikácií tabletu. Bootloader bude možné odomknúť pomocou špeciálneho nástroja – jeho použitím samozrejme prídete o záruku.

Zdroj: Asus Facebook

4.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+