MojAndroid

Nová verzia platformy ARCore pre rozšírenú realitu prináša viacero očakávaných funkcií a podporu pre ďalšie dva smartfóny juhokórejskej spoločnosti LG. Konkrétne sa jedná o modely LG G8 ThinQ  a LG V50. Verziu ARCore 1.9 predstavila spoločnosť Google tento týždeň na konferencii Google I/O 2019. Aké nové funkcie prináša?

Nová verzia funkcie Augmented Images umožní zosnímať fotoaparátom smartfónu 2D obrázok, napríklad na časopise alebo karte, a následne naň umiestniť 3D objekt, ktorý s ním bude v nejakej interakcii. Tiež bude možné sledovať pohybujúci sa jeden alebo viac obrázkov a tým vytvoriť dynamickejšie a interaktívnejšie produkty rozšírenej reality. Light Estimation API dostáva Enviromental HDR mód a pribudnú ďalšie tri API pre dosiahnutie reálnejšieho svetelného podania – Directional Light pre tiene, Ambient Spherical Harmonics pre okolité osvetlenie a HDR Cubemap pre zosvetlenie a odrazy. Funkcia Scene Viewer umožní developerom spúšťať AR elementy priamo z web stránky bez nutnosti sťahovať samostatnú aplikáciu. ARCore 1.9 je dostupný na svojich oficiálnych stránkach.

14.5.2019
Zdroj: AndroidCommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+