MojAndroid

AVG zverejnilo ďalší zaujímavý rebríček aplikácií. Spoločnosť sa zameriava na tituly, ktoré najviac spotrebovávajú výkon zariadení, ich batériu, či internú pamäť. Do prvej desiatky sa samozrejme už tradične dostali aplikácie, ako Facebook, Spotify, či Tumblr. Najväčším žrútom výkonu, a teda zároveň aj batérie, sa stal Snapchat, ktorý používatelia používajú k zdieľaniu obrázkov a komunikácií. Z trónu zosadil dokonca aj Spotify a Facebook, ktorý doteraz v tejto kategórii kraľoval.

Zo správy, ktorú zverejnilo AVG tiež vyplýva:

Vysoká cena za aktualizácie: Na špici zoznamu skrytých služieb vybíjajúcich bateriu sa v druhom štvrťroku umiestnil záhadne nazvaný proces  „com.sec.android.fwupgrade”, ktorý slúži k periodickému sťahovaniu aktualizácií pre zariadenia Samsung.  Podobne ako aj iné služby a aplikácie, ako Samsung Security Policy Update (KNOX) a Google Play, aj táto služba má obrovský dopad na výdrž batérie.  

Internetový prehliadač hromadiaci dáta: Google Chrome sa ukázal byť druhou aplikáciou najviac míňajúcou miesto v internej pamäti telefónu. V tomto ohľade sa tak pripojil k aplikáciám typu Spotify a Amazon Kindle.

Prešľapy aplikácie Facebook Pages Manager: Medzi žrútov pamäte patrí aj monitorovacia aplikácia Facebook Pages Manager, ktorá uchováva veľa lokálneho obsahu z dôvodu sledovania štatistík, fanúšikov a komentárov stránok aj na cestách.

Hoci veľa používateľov sťahuje a používa náročné aplikácie na svojich telefónoch vedome, výskum AVG ukázal, že celý rad aplikácií, ktoré spotrebovávajú zdroje telefónu v tichosti bežia na pozadí bez toho, aby o nich vedel aj používateľ. Aj preto AVG rozdelilo aplikácie na dva rebríčky, z ktorých jeden uvádza tituly, ktoré sa spúšťajú automaticky a druhý tie, ktoré si musí používateľ spustiť sám. Nasledujúce aplikácie sú najväčšími žrútmi batérie, miesta v pamäti a mobilných dát:

q2_avg_app_infographic_final

Naľavo aplikácie ktoré bežia na pozadí, napravo tie, ktoré musia spustiť používatelia

„Účelom týchto správ nie je vystrašiť používateľa smartfónov, ale skôr im pomôcť činiť informované rozhodnutia o aplikáciách, ktoré denne používajú,” Tony Anscombe, bezpečnostný expert v spoločnosti AVG Technologies. „Aplikácie majú za úlohu rozšíriť možnosti inteligentných mobilov a nie ich omedzovať “. 

Štvrťročná správa AVG hromadne analyzuje anonymné dáta viac ako milión používateľov AVG a prináša v celosvetovom merítku prehľad aplikácií, ktoré najviac ovplyvňujú výkon. Analyzuje celkový dopad na výkon v troch hlavných kategóriách – spotreba batérie, zabrané miesto v internej pamäti a využitie mobilných dát.

Zdroj: tlačivá správa

20.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+