MojAndroid

Nový čip Qualcomm Snapdragon 855 bude tým, ktorý bude tento rok poháňať množstvo vlajkových lodí. Aj preto je zrejmé, že sa jeho výkonu venuje veľké množstvo pozornosti. Nedávno sme vám priniesli prvé výsledky nového procesoru v benchmarkových aplikáciách, kde sa najvýkonnejšiemu Snapdragonu náramne darilo. Vlastné testy teraz spravil aj známy benchmark AnTuTu.

Jasný náskok nad vlaňajšími modelmi

V tom Snapdragon 855 potvrdil svoje prvenstvo, keď dosiahol celkové skóre 362 110 bodov. AnTuTu porovnávalo referenčný telefón so systémom Snapdragon 855, 6 GB RAM, 128 GB vnútornou pamäťou a s displejom s rozlíšením 1440 x 2888 px s modelmi OnePlus 6T, Huawei Mate 20 a referenčným smartfónom s čipom Snapdragon 845.

iPhone XS zosadený z trónu

Čo je možno pre niektorých fanúšikov ešte zaujímavejšie, tento výsledok oficiálne porazil aj doterajšieho šampióna iPhone XS. Ten zaznamenal skóre na úrovni približne 355 000 a hoci je rozdiel skutočne malý, v realite môže byť ešte o čosi väčší. Stačí, keď sa nájde výrobca ochotný použiť napríklad RAM s väčšou kapacitou či rýchlosťou, pretože v tomto teste referenčné zariadenie so Snapdragonom 855 trošku za konkurenciou zaostalo. Hoci ide stále iba o predbežné testy, už teraz to vyzerá tak, že sa v prípade čipu Snapdragon 855 máme na čo tešiť.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+