MojAndroid

Google zverejnil ďalšie štatistiké čísla týkajúce sa zastúpenia jednotlivých verzií operačného systému Android. Situácia sa spred mesiaca veľmi nezmenila. Najnovší Android Nougat sa do zariadení dostáva len veľmi pomaly a momentálne má na trhu len 0,4% zastúpenie. To oproti minulému mesiacu predstavuje zlepšenie len o 0,1%. Toto číslo bude v nasledovných mesiacoch síce rásť rýchlejším tempom, aj tak je ale nástup nového Androidu Nougat len veľmi pomalý. Situáciu by mal zlepšiť až príchod aktualizácií na smartfóny spoločnosti Samsung, pričom update sa pomaly dostane aj na zariadenia ďalších výrobcov, vrátane Sony, Huawei a HTC.

Náš tip
Android 7.0 Nougat: Zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu [AKTUALIZOVANÉ]

android-statistiky

Aktuálne rebríčku najrozšírenejších verzií Androidu dominuje Android Lollipop, ktorý beží až na 34% všetkých zariadení. Hneď za ním, s 26,3%, nasleduje Android 6.0 Marshmallow, ktorý oproti minulému mesiacu rástol o 2,3%. Ostatné distribúcie googlovského operačného systému zaznamenali len malý pokles a situácia na trhu tak ostáva aj naďalej, viac menej, nezmenená. V rebríčku sa dokonca ešte stále objavuje 6 ročný Android 2.2 Froyo, ktorý aj napriek svojmu veku, ma stále 0,1% zastúpenie.

Akú verziu Androidu máte na vašom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

 

6.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+