MojAndroid

Systém Android 8.0 Oreo bol predstavený iba pred nedávnom, no už sa začínajú objavovať prvé nedostatky, ktoré so sebou prináša. Viacerí používatelia na sieti Reddit informovali, že majú problémy s pripojením k internetu. Počas pripojenia k Wi-Fi sieti sa vraj ich zariadenie svojvoľne prepína do režimu mobilných dát, čo vyúsťuje do oveľa väčšej spotreby dátových balíčkov.

Náš tip
Toto je zoznam zariadení, ktoré by mali dostať Android 8.0 Oreo! [AKTUALIZOVANÉ]

Problém, ktorý môže spôsobiť nadmernú spotrebu mobilných dát

Ako prvý o tom informoval používateľ Unusual_Sauce, no postupne sa k nemu pridali mnohí ďalší. Tí hovoria o prípadoch, kedy sa pripoja k Wi-Fi sieti, no zariadenie automaticky prepína na mobilné dáta. Práve nezvyčajne vysoká spotreba mobilných dát upozornila niektorých používateľov na to, že niečo nie je v poriadku. Používatelia nového systému tiež upozorňujú, že funkcia “Mobilné dáta vždy zapnuté” v nastaveniach vývojárov je automaticky aktivovaná, pričom v predchádzajúcich verziách systému to tak nebolo.

Jednoduché, no trochu otravné riešenie

Riešenie je jednoduché, no dosť nepraktické – stačí si pri pripojení k Wi-Fi sieti manuálne vypnúť pripojenie k mobilným dátam. To je ale niečo, čo už dlho robiť nemusíme a na čo už nie sme zvyknutí. Hoci to nie je obrovská námaha navyše, používateľov tento krok zrejme nenapadne zakaždým, keď sa pripoja k Wi-Fi. Dúfajme, že si na tento režim ani nestihnú zvyknúť a Google tento nepríjemný bug už čoskoro odstráni.

Zdroj: Reddit via Android Community

7.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+