MojAndroid

Lietanie s dronom môže byť nielen zábavné, ale aj poriadne stresujúce. Ak totiž neviete ako na to a s komplikovaným ovládaním nie ste práve najväčší kamarát, behom jedného letu môžete prežiť hneď niekoľko sekundových infarktov. V prípade, že vám takáto forma sebapoškodzovania nie je veľmi príjemná, určite čítajte ďalej, pretože nižšie nájdete cenné rady, ktoré vás nadobro zbavia stresu z obsluhovania vášho drona.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Menej je menej a viac je viac

Povedzme si pravdu, drony rozhodne nepatria medzi lacnú spotrebnú techniku. Práve naopak, ich cena sa dokáže v závislosti od výbavy vyšplhať astronomicky vysoko. Áno, k dispozícii je aj množstvo cenovo dostupnejších riešení, no tu bez pochýb platí, že dostanete presne to, za čo si zaplatíte. Ak si teda kúpite drona za 30 € na jarmoku v Plaveckom Štvrtku (alebo cez hocaký čínsky e-shop), po prvom lete oľutujete, že ste časť z týchto peňazí neobetovali radšej na cigánsku.

Ak to teda s dronovaním myslíte vážne, existuje len zopár výrobcov, ktorí pri kúpe drona stoja za zváženie. Momentálne je to azda len Xiaomi, Yuneec, Parrot a DJI. Posledný z nich je bez pochýb najznámejší, pričom má aj najširšiu ponuku produktov. Okrem toho tiež ponúka jedinečný reklamačný program DJI Care Refresh +. V prípade, že si ho aktivujete, o svojho drona sa budete báť omnoho menej. Spoločnosť vám ho totiž pri poškodení opraví alebo vymení za nový kus.

Tréning robí majstra

Aj keď si takýmto spôsobom drona poistíte, s najväčšou pravdepodobnosťou sa oň budete báť aj naďalej. A to je dobre. Zdravý rešpekt je totiž pri jeho obsluhovaní dôležitý. Ešte dôležitejší je však tréning. Predtým než prvýkrát vezmete svojho drona so sebou na dovolenku, na túru alebo len tak do mesta jednoducho musíte vedieť, ako ho ovládať. Ak máte rodinný dom s dvorom alebo záhradou, najlepšie sa vám bude trénovať práve tam.

Osvojíte si tak ovládanie a priamo v akcii tak nebudete musieť premýšľať nad tým, ktorú páčku potlačiť, aby dron vystúpal vyššie. V prípade, že bývate v byte, situácia je už o čosi zložitejšia. Odporúčame vám vyhliadnuť si miesto, kde nechodí veľa ľudí, a teda tam nebudete môcť nikoho ohroziť. Ešte predtým ako sa pustíte do trénovania by ste však mali vedieť, ako sa k dronom a ich pilotovaniu stavia slovenská legislatíva.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
11.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+