Samsung Galaxy SIII bude mať štvorjadrový procesor Exynos, tvrdí zdroj blízky Samsungu

20. marec 2012 18

Dnes tu máme ďalšiu správu o pripravovanom smartfóne Samsung Galaxy SIII, tentokrát však už zo spoľahlivejších zdrojov. Zdroj portálu Korea Times, ktorý pochádza z vedúcich miest spoločnosti Samsung potvrdil, že ich nová vlajková loď, Galaxy SIII, bude vybavená vlastným štvorjadrovým procesorom Exynos. Podľa dostupných informácií chce Samsung znížiť závislosť na dodávkach procesorov od spoločnosti Qualcomm, ktoré sú využívané vo viacerých modeloch Android zariadení tejto značky.

Samsung Galaxy SIII tak bude naozaj disponovať štvorjadrovým procesorom Exynos zatiaľ neznámeho označenia – možným kandidátom je Exynos 4412 so štyrmi jadrami a maximálnou taktovacou frekvenciou 1,5GHz. Zdroj tiež uvádza, že SOC procesor má podporovať dátové prenosy v sieťach štvrtej generácie LTE. Nový čip je  podľa poskytnutých informácií pripravený na produkciu, čo by potvrdzovalo predchádzajúce dohady o tom, že Samsung Galaxy SIII už vstúpil do výroby.

Zdroj: phandroid.com

Tagy :

Novinky zo sveta technológií boli vždy mojim koníčkom a preto som rád, že som sa stál súčasťou takých webov ako MôjAndroid.sk, MojiPhone.sk a samozrejme aj MôjWindows.sk. Ak budete chcieť poradiť, nezabudnite pridať svoje otázky na AndroidForum.sk

18

Podobné články

TOPlist TOPlist