Google podal patent na laserovú klávesnicu pre projekt Google Glass

Spoločnosť Google sa so svojím projektom Google Glass snaží prejsť na trh nositelných technológií a ponúknuť užívateľom rozšírenú realitu, akú sme doposiaľ nezažili. Popri informáciách čo už vieme, jednou z mnohých nezodpovedaných otázok je, akú tenchológiu bude Google využívať na získanie vstupu údajov. V určitých prípadoch totižto budete musieť byť schopní zadať informácie, či už je to e-mailová adresa, adresa ulice, ktorú hľadáte alebo všeobecne len hľadaný výraz vo vyhľadávači. Google by v tomto prípade mohol využiť službu Google Voice, no v prípade zadávania údajov, ako ťažkého hesla, môže spôsobovať problémy. Podľa najnovších informácií, sa v novo objavenom podaní na patentovom úrade spojených štátov, hovorí o virtuálnom laserovom projektore.

Patent nazvaný “Methods and Systems for a Virtual Input Device” teda metódy a systémy pre virtuálne vstupné zariadenie popisuje systém, ktorý sa skladá z projektrora a kamery. Projektor by mal premietať vzor napríklad klávesnice na povrch a kamera by spracovaním obrazu mala byť schopná zachytiť odozvu užívateľa, ako stláča virtuálne klávesy. Ako je možné vidieť z obrázku vyššie, projektor bude pravdepodobne umiestnený na pravom okraji okuliarov a kamera naopak na opačnom okraji.

Okrem projekcie popisuje podaný patent aj systém, akým spôsobom dokáže používateľ prispôsobovať klávesnicu a pravdepodobne aj ovládať základné používateľské prostredie. Sú to pohybové gestá, ktoré bude kamera schopná rozpoznať, napr. otočenie ruky, pohyb palcom, zovretie ruky v päsť a podobne. Samozrejme, ak budete potrebovať plnohodnotnú QWERTY klávesnicu, projektor ju bude môcť premietnuť na rovnú plochu napr. stola.

Aj keď nápad s laserovými klávesnicami sa objavil už pred nejakým časom, Google zobral túto základnú myšlienku a posunul ju o krôčik dopredu. Upozorňujeme, že popisovaný spôsob interakcie s okuliarmi Google Glass je len patent a je veľmi pravdepodobné, že sa nikdy nestane ich súčasťou.

Zdroj: AndroidCommunity

Disqus Comments Loading...