MojAndroid

Medzi veľmi zaujímavé vlastnosti nového Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich určite patrí aj možnosť odomykania telefónu pohľadom do prednej kamery, teda takzvaný Face Unlock. Ak telefón so „Sandwichom“ nevlastníte, nemusíte smútiť. Stačí, ak vám na vašom zariadení „beží“ Android 2.3.6 a vyšší a vďaka aplikácii FaceLock for apps  sa môžete o krôčik priblížiť k Androidu 4.0.

 

 

Aby sme ale boli presní, táto aplikácia neslúži na ochranu telefónu ako takého, teda nenahradí vám odomykaciu obrazovku, ale má trochu odlišné určenie. Aplikácia vám totiž môže ochrániť vami vybrané aplikácie v telefóne. Čo je plusom tejto app je to, že nemusíte požívať prednú, ale stačí aj zadná kamera. Popravde, takéto odomykanie bude asi veľmi zložité a nepohodlné, ale aj to je riešenie.

Po spustení FaceLock for apps si v menu jednoducho nastavíte konkrétne aplikácie, ktoré chcete ochrániť. V prípade, ak vás telefón nerozpozná, je tu podobne ako u ICS, možnosť zadať PIN, prípadne odomykací vzor.

 

                                 

 

Zaujímavosťou aplikácie je možnosť otestovania si, kedy a ako vás telefón (ne)rozpozná a zároveň si musíte spraviť najmenej sedem fotografií, podľa ktorých vás identifikuje. Takže môžete mať okuliare a čiapku a keď si ju náhodou zabudnete doma, nemusíte sa báť, aplikácia vás rozpozná. Môžete sa tedaodfotiť z rôznych uhlov, v odlišnom svetle či prostredí…

FaceLock for apps
SmartApps Mobile
Verzia 2.3.7 (10. 4. 2012)
Veľkosť 6,3 MB
2.3+

Zadarmo

Ak máte vo svojom telefóne citlivé informácie, alebo si len chcete zvýšiť jeho bezpečnosť pred „návštevníkmi“, neváhajte siahnite po tejto aplikácii

19.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+