MojAndroid

Len pred pár dňami sme vás informovali o cenovo dostupnej novinke ZUK Z1 s USB-C konektorom a poriadnou výbavou. Výrobca však na rovnakej tlačovej konferencii predstavil svetu aj zaujímavý prototyp smartfónu s priesvitným displejom, ktorý je ako vytrhnutý z niektorého sci-fi filmu.

Smartfón bol ukázaný na rozmernom podstavci a podľa informácií dokázal realizovať všetky funkcie, ktoré by ste od smartfónu očakávali. Dokáže zobraziť fotografie, vykonávať telefónne hovory, prehrávať hudbu a mnoho iného. Na fotografii je možné vidieť, že displej dokázal zobrazovať informácie pomerne jasne aj napriek transparentnému displeju.

Aj keď fotografie vyzerajú presvedčivo, zrejme išlo len o ukážku displeja prispôsobeného na tento druh vyžitia. Všetok hardvér, vrátane batérie bol určite skrytý pod podstavcom takže sa nejedná o plnohodnotný priesvitný smartfón, ktorý by výrobca mohol začať vyrábať pre masy. Stále sa však jedná o dobrú správu, že výrobcovia myslia aj na takéto extrémne kroky a kto vie, možno sa pozeráme na budúcnosť mobilných zariadení.

Zdroj: gizmochina

18.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+