MojAndroid

O ohybných smartfónoch sa teraz hovorí na každom rohu a každý väčší výrobca už stihol predstaviť alebo sa chystá predstaviť skladací smartfón. Zatiaľ čo sa mnohí točia okolo myšlienky kombinácie tabletu a smartfónu, Motorola chystá niečo celkom iné. Donedávna sa zdalo, že by bola so svojou myšlienkou originálna, no ako sa ukázalo, ZTE možno pracuje na podobnom koncepte.

Skladací smartfón ešte nie je ucelená kategória

Áno, je to tak. Skladacie smartfóny sú ešte v plienkach. Novozrodená kategória, ktorá vlastne ešte nie je dostupná na trhu, má celkom neucelenú myšlienku o tom, čo je to vlastne skladací mobil. Samozrejme, ako už z názvu vyplýva, ide o zariadenie, ktoré je možné zložiť. Zväčša má ohybný displej a kombinuje smartfón spolu s tabletom. No ani tomu nie je celkom tak.

Huawei rieši pri modeli Mate X ohybný displej inak ako Samsung
Huawei rieši pri modeli Mate X ohybný displej inak ako Samsung

Motorola už istý čas pracuje na skladacom smartfóne, ktorý je pomerne odlišný od zvyšku predstavených. Zatiaľ čo Samsung a Huawei využívajú ohybný displej na skombinovanie tabletu a mobilu v jednom tele, Motorola sa uberá iným smerom. Jej ohybný mobil by mal byť ohybný zvislým smerom, zatiaľ čo iné sú ohýbané horizontálne.

Motorola potvrdila, že pracuje na skladacom smartfóne, ktorý by mal byť oživením legendy RAZR
Motorola potvrdila, že pracuje na skladacom smartfóne, ktorý by mal byť oživením legendy RAZR

Koncept značky Motorola, ktorý by bol vzkriesením legendárnej Motoroly RAZR sa javil ako originálna myšlienka. Jedinečnosť na trhu by jej navyše priniesla ešte väčší úspech. Podľa nových informácií ale údajne pracuje na podobnom modeli aj spoločnosť ZTE.

ZTE by malo mať len jeden displej

Ako sme už spomenuli, vynovená Motorola RAZR by mala mať jeden vertikálne ohybný displej z vnútornej strany a jeden z vonkajšej strany. Pre porovnanie Huawei Mate X má síce len jeden, ale ohýba sa dovonka. Samsung Galaxy Fold má dva displeje. Ohybný sa ohýba dovnútra horizontálne, potom má ešte jeden klasický na vonkajšej strane.

Prvé rendery ohybného smartfónu ZTE ukazujú konštrukciu podobnú Motorole RAZR
Prvé rendery ohybného smartfónu ZTE ukazujú konštrukciu podobnú Motorole RAZR

Myšlienka Motoroly sa zjavne stala inšpiráciou aj pre čínsku spoločnosť ZTE. Najnovší patent a rendere ukazujú, ako by taká “vyklápačka” od nej mohla vyzerať. Podľa nich bude disponovať jedným ohybným displejom. Na renderoch je celkom zvláštne riešený pánt displeja. Pevne dúfame, že sa nestane takéto riešenie realitou.

Pozoruhodné je aj to, ako je jedna polovica displeja kratšia oproti druhej. Vplyvom tohto vzniká dole malá lišta. Je možné, že ju ZTE využije na zobrazovanie notifikácií. Bolo by to šikovné riešenie a mohlo by sa ujať. Iba čas ukáže, čo nám čínska spoločnosť dokáže ponúknuť v kategórii skladacích smartfónov. Na MWC 2019 totiž predstavila zariadenie Nubia Alpha, čo je v podstate ohybný displej s funkciami chytrých hodiniek.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Motorola potvrdila, že pracuje na skladacom smartfóne

Náš tip
Nubia Alpha s ohybným displejom kombinuje smart hodinky a telefón | MWC 2019

10.3.2019
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+