MojAndroid

Čínsky gigant v oblasti výroby mobilných zariadení oslavuje dôležitý míľník. Spoločnosť ZTE totižto po celom svete predala už viac ako 500 miliónov múdrych zariadení, čím sa stala prvou čínskou mobilnou firmou, ktorá prekonala túto magickú hranicu. ZTE popri tom oslavuje aj 15-te výročie divízie terminálov, takže pri tejto príležitosti usporiadali aj veľkú oslavu v hlavnom meste Peking. A na nej spoločnosť prezradila skromné plány do budúcnosti.

ZTE Grand X IN_19

ZTE plánuje v blízkej budúcnosti rozšíriť predaj a reklamu zariadení Grand S a Grand Memo na zahraničných trhoch. Hoci neprezradili, o ktoré trhy by sa malo jednať, skromne si myslíme, že pôjde o niekoľko európskych krajín, kde vďaka nižšej cene a pomerne vysokej kvalite spracovania získala táto značka pomerne kvalitnú spotrebiteľskú základňu. Nová politika spoločnosti spomína aj trojstrannú stratégiu, ktorá by sa okrem brandingu a marketingu zariadení mala zamerať aj na ich predaj v butikoch a menších obchodných sieťach. Práve takúto stratégiu by spoločnosť chcela nasadiť na svojich najlepších trhoch, v USA a v spomínanej Európe.

ZTE Grand S LTE MWC 2013

Podľa štatistík spoločnosti bol svetový mobilný trh najsilnejší za posledných 5 rokov. Spoločnosti ZTE totižto trvalo 10 celých rokov, kým predali 100 miliónov mobilných zariadení, zatiaľ čo za posledných 5 rokov predali zariadení viac ako 400 miliónov, čo im dovolilo dosiahnuť magickú polmiliardovú hranicu. Ich ambície však siahajú oveľa vyššie, pretože ZTE sa chce do 3 rokov dostať medzi 3 najpredávanejšie značky mobilných zariadení. Potenciál na to spoločnosť má, a preto jej v dodržaní tohto cieľa držíme palce.

Zdroj: AndroidCommunity

20.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+