MojAndroid

Ak vás na prezentácii zradí projektor, pripraví vám to určite stresujúce chvíle. Spoločnosť ZTE však na CES 2015 predstavila niečo, čo by vás mohlo zachrániť v takýchto prípadoch. Ide o ich druhú generáciu Androidom poháňaného projektoru, konkrétne mini projektor ZTE Spro 2. Vlastní dotykovú obrazovku a v jeho vnútri sa nachádza operačný systém Android (Verzia Androidu zatiaľ nie je jasná, no podľa androidpolice.com by mohlo ísť o KitKat). Získavate spolu s tým plný prístup do Google Play Store. Na pripojenie do siete je projektor vybavený WiFi a je tu i verzia vybavená LTE, ktorá môže fungovať aj ako WiFi hotspot.

zte-spro-2

Okrem pracovných stretnutí či rôznych typov prezentácií sa však ZTE Spro 2 hodí aj na hranie videohier či sledovanie filmov. Tie si môžete vopred uložiť na mikro SD kartu alebo USB kľúč – projektor totiž obsahuje porty na tieto pamäťové médiá. Cez HDMI výstup z vášho laptopu vám však zobrazí obsah i touto cestou.

Parametre ZTE Spro 2:

·         5.1 x 5.2 x 1.5 palcov

·         Rozlíšenie: 1280 x 720

·         Premieta HD obraz do 120 palcov s jasom 200 lúmenov

·         6300 mAh batéria na asi 3-hodinové streamovanie médií

Podobné riešenia projektoru s Androidom tu už, mimochodom, boli aj v minulosti.

Zdroj: androidcentral.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+