MojAndroid

ZSSK prináša spolu s novým cestovným poriadkom aj ďalšiu novinku pre svojich cestujúcich. Po dlhých dňoch čakania je konečne k dispozícii aj možnosť zakúpenia cestovného lístka prostredníctvom SMS. Tieto lístky sú aktuálne platné len pre osobné vlaky ZSSK, neplatia pre regionálne expresy či rýchliky, v prípade ktorých si musíte aj naďalej kupovať lístky na stanici, u sprievodcu alebo prostredníctvom internetovej stránky ZSSK.

Náš tip
SMS Lístky – Vlaky ZSSK: Podarená aplikácia pre všetkých cestujúcich

Služba SMS lístok je podporovaná u všetkých kmeňových slovenských mobilných operátorov. Lístky sa nevzťahujú na tatranské električky či zubačky, ktoré majú svoju individuálnu službu pre SMS lístok.

Číslo pre SMS lístok je jednotné – 2255 a to pre všetky trasy osobných vlakov. Pre získanie návodu či ďalších informácií stačí poslať príkaz “INFO” alebo “HELP” na uvedené číslo. Spätná SMS je bezplatná.

Cenník lístkov ponúka 4 druhy SMS lístkov. Štandardný a pravdepodobne najviac využívaný cestovný lístok prináša platnosť 60 minút a to po zaslaní znaku “A” na číslo 2255. Spätná SMS bude následne spoplatnená hodnotou lístka, konkrétne sumou 2,50€. Tento lístok je možné zakúpiť aj zaslaním prázdnej SMS resp. zaslaním iného znaku (s výnimkou znakov ostatných lístkov B/Z/X).

Náš tip
ZSSK začala nasadzovať novú technológiu šírenia Wi-Fi signálu pre cestujúcich

Pre kúpu lístka s kratšou platnosťou na 20 minút je potrebné odoslať znak “B” na číslo 2255. Jeho suma je 1,30€. Ak potrebujete zakúpiť lístok pre batožinu alebo prepravu bicykla, je potrebné odoslať znak “X” a cena lístka je 1,50€.

V prípade, že ste držiteľom preukazu pre bezplatné cestovanie v osobných vlakoch, musíte mať zakúpený lístok s nulovou hodnotou. Alternatívou môže byť rovnako SMS lístok. Stačí odoslať znak “Z” na číslo 2255 a získavate spolu s preukazom na bezplatnú prepravu lístok až na 180 minút. Cena spätnej SMS a hodnota tohto lístka je v tomto prípade 0,30€. Cestujúci môžu využiť aj mobilnú aplikáciu ZSSK – SMS lístok dostupnú v Obchode Play.

Verzia: 1.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: slovakrail

13.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+