MojAndroid

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) už dlhšie ponúka bežným používateľom aplikáciu na meranie kvality mobilného či pevného internetového pripojenia. Okrem bežných používateľov má však aplikácia uplatnenie aj vo firemnom sektore, čo dokázal test ŽSR.

Pomoc pri výbere operátora pre zabezpečenie mobilného pripojenia

Slovenské železnice použili aplikáciu na monitorovanie intenzity a rýchlosti pripojenia v rámci verejnej súťaže na výber mobilného operátora pre poskytovanie internetových služieb. ŽSR vyžadovali plnohodnotné pokrytie 2G/3G/4G sieťou, pričom na kľúčových miestach bolo vyžadované pokrytie aspoň 3G sieťou vrátane vnútorných priestorov prevádzok a pracovísk ŽSR.

ŽSR tak zvolilo možnosť porovnávať pripojenie prostredníctvom nástroja MobilTest, s čím operátori súhlasili. Železnice potom vykonali merania na 42 pracoviskách v dvoch etapách v priebehu augusta minulého roka, pričom merania sa mohli zúčastniť aj zástupcovia mobilných operátorov. Na každej lokalite boli vykonané 3 merania pre každého z operátorov zapojených do výberového konania a tieto merania sa potom zaniesli do protokolu o vykonaní merania.

MobilTest môžete využívať aj vy

Výsledky všetkých doteraz vykonaných testov sú k dispozícii na www.meracinternetu.sk. Toto webové rozhranie umožňuje testovanie pevného pripojenia a uľahčuje stiahnutie mobilnej aplikácie z internetových obchodov. Používateľ mobilnej aplikácie MobilTest si môže otestovať svoje internetové pripojenie v miestach, kde sa často pohybuje, napr. v okolí svojho domu, práce alebo školy, víkendovej chaty a na cestách k nim. Svoje merania nájde na mape a môže ich následne porovnať s výsledkami meraní iných používateľov, ktoré urobili na rovnakých miestach, v podobnom alebo inom čase, v sieti rovnakého alebo iného operátora. Aplikácia je užitočná aj pri plánovaní dovoleniek alebo výletov po Slovensku. Krátke video o využití aplikácie je dostupné na YouTube.

Verzia: 1.0.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.9
Aktuálna cena: Zdarma

2.2.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+