MojAndroid

Európska únia schválila plán zrušenia mobilného roamingu ešte minulý rok. Členské štáty únie sa však na aktuálnom zhromaždení dohodli na tom, že zrušenie medzinárodných poplatkov za volania a mobilné dáta posunú až na rok 2018. Reálne sa tak zrušenia roamingu dočkáme najskôr o tri roky.

“Je to veľkým sklamaním. Jedinými víťazmi sú národní telekomunikační operátori.” povedal Guy Verhofstadt z Aliancie liberálov a demokratov pre Európu (ALDE).

Náš tip
Európsky parlament odhlasoval zrušenie roamingu

Nie je roaming ako roaming

Roaming ako ho poznáme dnes nebude úplne zrušený, no operátori ponúknu nový “dotovaný” model. Podľa zákona vytvoria akýsi balíček minút a mobilných dát, ktoré sa budú dať využívať v zahraničí za domáce ceny. Môže ísť napríklad o 100 minút volaní a 100 MB dát, po ktorých prečerpaní si budete musieť zaplatiť vyššiu sadzbu. Cena takýchto poplatkov “nad rámec balíčka” však bude obmedzená maximálnymi veľkoobchodnými cenami, ktoré si operátori platia navzájom.

Zdroj: SME

10.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+