MojAndroid

Wi-Fi už dnes používa takmer každý a mnohým z nás táto technológia uľahčuje každodenné používanie internetu. Aj keď je relatívne bezpečná, nedostatky sa určite nájdu. Podľa informácií zverejnených na portáli engadget.com, bolo objavených niekoľko nových zraniteľností Wi-Fi sietí.

Takzvané „frag útoky“ môžu viesť k úniku vašich dát prostredníctvom Wi-Fi

Niektoré nedostatky Wi-Fi sietí pochádzajú už z roku 1997, no väčšina z nich bolo odhalených ich dlhším používaním a ovplyvňujú každé zariadenie s podporou tejto technológie.

Ak by sa tieto zraniteľné miesta zneužili, umožnili by útočníkovi v dosahu signálu ukradnúť informácie o používateľovi alebo útočiť na zariadenia s cieľom krádeže dát. Šance na zneužitie týchto slabín by však podľa dostupných informácií mali byť nízke, nakoľko si útoky vyžadujú najmä interakciu obete alebo neobvyklé sieťové nastavenia. S procesom rozdeľovania a opätovného spájania paketov , súvisia aj ďalšie chyby zabezpečenia, ktoré útočníkovi umožňujú počas tejto operácie kradnúť údaje vložením vlastného škodlivého kódu.

Vzhľadom na výsledky výskumu v oblasti bezpečnosti vedeného Mathym Vanhoefom, bola na chyby upozornená aj organizácia Wi-Fi Alliance. Tá posledných deväť mesiacov pracuje spolu s dodávateľmi zariadení  na ich odstránení pomocou aktualizácií. Spoločnosť Microsoft vyriešila 3 z 12 chýb nachádzajúcich sa v systéme Windows, v rámci opráv vydaných 9. marca. Spoločnosti ako Cisco, Juniper Networks, Sierra Wireless a HPE / Aruba Networks, začali taktiež pracovať na podobných opravách.

Organizácia Wi-Fi Alliance na margo veci uviedla, že neexistujú žiadne dôkazy o zneužití spomínaných zraniteľností. To najmä vďaka pravidelným aktualizáciám zariadení, ktoré umožňujú detekciu podozrivých prenosov a zlepšujú dodržiavanie odporúčaných postupov zabezpečenia.

Náš tip
Súťaž | MôjAndroid oslavuje 11 rokov, vyhrajte 11 cien. Prvá výhra je TCL 20 Pro 5G
13.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+