MojAndroid

Batérie sú tou časťou našich smartfónov a tabletov, ktoré nás v týchto časoch trápia najviac. Nízka výdrž batérie, ktorá väčšinou predstavuje iba 1 pracovný deň, je priam nočnou morou moderných ľudí. Keďže sa však vývoj novej technológie pre batérie nehýbe takou rýchlosťou, ako by sme si predstavovali, výrobcovia museli prísť s alternatívou – rýchlymi nabíjačkami. Dnes sa na čelo tohto rebríčka radí riešenie spoločnosti Qualcomm s názvom Quick Charge 3.0. To síce neponúka najrýchlejšie nabíjanie na svete, no patrí medzi najrozšírenejšie štandardy nabíjania, navyše od renomovanej spoločnosti, akou Qualcomm rozhodne je.

Náš tip
Qualcomm predstavil Quick Charge 3.0 – nabije smartfón z 0 na 80% za 35 minút

Spoločnosť, ktorá sa zaoberá primárne výrobou mobilných procesorov a čipov, predstavila 3. generáciu nabíjacieho štandardu Quick Charge ešte v septembri 2015. Odvtedy však na trh neprišlo množstvo zariadení, ktoré tento štandard podporujú. Aktuálne ho nepodporujú ani najnovšie zariadenia ako Samsung Galaxy S7, či Sony Xperia X a X Performance. Tu je zoznam zariadení, ktoré dnes nabijete pomocou Quick Charge 3.0 nabíjačky:

  • HTC One A9
  • General Mobile GM5
  • HP Elite X3
  • LeTV MAX Pro
  • LG G5
  • NuAns NEO
  • Xiaomi Mi 5

Okrem mobilných telefónov a tabletov sa dá technológia Quick Charge 3.0 využiť aj pri príslušenstve, externých batériách alebo rôznych adaptéroch. Tie aktuálne ponúkajú spoločnosti Aukey, Anker, APE Technology, Elecjar, Maxell, Oriental Hero, SEIWA, Sz Hunda, Tronsmart, Verus Peripheral a Xpower, takže v tomto prípade je počet zariadení razantne väčší. Je však len otázkou času, kedy sa na trhu objaví viacero zariadení s podporou tejto technológie. Výhodou technológie Quick Charge 3.0 je najmä zníženie času nabíjania, ktorý sa oproti klasickým 5V/2A nabíjačkám skrátil približne o 40-50%.

Zdroj: Qualcomm

16.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+