MojAndroid

Napriek tomu, že stabilná verzia Androidu 10 je pre výrobcov dostupná už skoro 5 mesiacov, tak väčšina z nich si dáva načas s aktualizáciou smartfónov. Juhokórejská spoločnosť LG zatiaľ aktualizovala len dva vlajkové smartfóny LG G8 ThinQ a LG V50 ThinQ 5G. Našťastie nebudú posledné. Portál GSMarena cez víkend zverejnil zoznam ďalších 9 modelov tejto spoločnosti, ktoré sa tento rok dočkajú Androidu 10.

Najprv vlajkové modely a na konci roku aj stredná trieda

Vo februári by to ako prvá mala byť medzinárodná verzia smartfónu LG V50 ThinQ bez 5G modemu. V druhom štvrťroku sa dočká najnovšia vlajková loď LG G8X ThinQ, ktorá je prvým smartfón LG so snímačom v displeji. Jeho hlavnou prednosťou je ale sekundárny odpojiteľný 6,4-palcový displej. Zároveň je to posledný smartfón, ktorému nič zásadné nechýba.

V treťom štvrťroku príde na rad skoro dva roky starý smartfón LG G7 ThinQ spolu s modelom LG G8S ThinQ a LG V40 ThinQ z roku 2018. V poslednom štvrťroku sa dostane aj na strednú triedu, a to konkrétne LG K50S, K40S, K50 a Q60. V tom čase to už bude viac ako rok po vydaní stabilnej verzie Androidu 10. Pre LG je takáto dlhá doba na aktualizáciu smartfónov zlou reklamou. Súčasťou Androidu 10 bude aj grafická nadstavba LG UX 9.0.

Náš tip
Poznáme dátum a miesto konania konferencie Google I/O 2020
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+